Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Walter Rohrl rozbija Porsche 918 Spyder

Legendarny kierowca rajdowy, Walter Rohrl, uderzył Porsche 918 w barierę ochronną na jednym z niemieckich torów. Z wypadku wyszedł bez szwanku. 

Walter Rohrl podczas jazd Porsche 918 Spyder na torze Circuit Sachsenring w Niemczech stracił kontrolę nad autem wychodząc z jednego zakrętów i uderzył w barierę ochronną. Całe szczęście, doświadczonemu kierowcy udało się wytracić prędkość i zminimalizować skutki wypadku. Jak komentuje całe zdarzenie sam kierowca, prawdopodobnie coś było nie tak z nawierzchnią na zakręcie, co mogło być bezpośrednią przyczyną tego wypadku.

68-letni już Walter Rohrl jest jedną z największych legend rajdów samochodowych. Łącznie wziął udział w 75 rajdach w mistrzostwach świata. W całej swojej karierze wygrał 14 z nich, a 31 razy stawał na podium. Walter będący członkiem zespołów Fiata, Lancii, Audi i Porsche, we Francji oraz we Włoszech został wybrany najlepszym kierowcą rajdowym XX wieku.

 Nagranie z wypadku rozpoczyna się w 5:20.

 

Niestety, w jego rękach jeden z 918 wyprodukowanych egzemplarzy hybrydowego hiperauta ucierpiał. Od teraz, kiedy z fabryki wyjechały ostatnie sztuki Porsche 918 Spider takie wiadomości bolą podwójnie, gdyż kolejne wypadki z ich udziałem będą tylko zmniejszały liczbę tych wyjątkowych aut na świecie. Rozbity przez Waltera egzemplarz wyposażony był dodatkowo w pakiet Weissach, który dzięki niektórym elementom nadwozia wykonanym z karbonu i magnezowym alufelgom ważył mniej o 41 kg niż standardowy model. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Jedno z Porsche 918 Spyder ucierpiało w rękach legendarnego kierowcy rajdowego. Walter Rohrl uderzył hiperautem w barierę ochronną na torze w Niemczech.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Walter-Rohrl-rozbija-Porsche-918-Spyder,20033,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-06-23 16:09:53
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij