Warszawska Barbórka już 13 grudnia!

Rajd Barbórka
Na tym dziwnym rajdzie pojawiła się znowu tajemnicza postać Pawła Dytki. Przyjechał bardzo mocnym Lancerem, namieszał, pokazał co potrafi i... znowu gdzieś zniknął. Oby nie na długo.

W 46. Rajdzie Barbórka zmagać się będą najlepsi kierowcy reprezentujący różne dziedziny sportów motorowych, takie jak rajdy samochodowe, wyścigi płaskie i górskie, rallycross czy rajdy terenowe. Pomimo że nie jest eliminacją Mistrzostw Polski, zapewne jak co roku przyciągnie prawdziwe tłumy kibiców.

Jak zwykle, rajd zakończy się próbą na ulicy Karowej, czyli najbardziej znanym odcinkiem specjalnym w Polsce. Tutaj, przy sztucznym oświetleniu, rozegrane zostanie Kryterium o Puchar Teleexpresu. 

Rajd rozpocznie się próbą na Żeraniu. Na jego starcia pojawi się cała czołówka polskich kierowców rajdowych. Wśród zgłoszonych są m.in. Michał Kościuszko, Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Michał Bębenek czy Grzegorz Grzyb. Niestety, z powodu kontuzji nogi, w rajdzie nie będzie mógł wystartować dwukrotny mistrz polski - Francuz Bryan Bouffier.

W tegorocznej Barbórce wystaruje też czterokrotny mistrz świata - Fin Tommi Makinen. Przejazd z nim na fotelu pilota po słynnym odcinku Karowa jest obecnie licytowany. Zapraszamy na stronę aukcji: https://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=191586.

Źródło: informacja własna, autoklub

REKLAMA
REKLAMA