Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wciąż niewielkie zmiany cen paliw

Dystrybutor z paliwem

Wg stałych notowań cen na stacjach paliw w Polsce, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, przeciętna ogólnopolska cena litra benzyny 95 to teraz 4,42 zł, wobec 4,43 zł przed tygodniem. Olej napędowy potaniał przeciętnie o 2 gr., schodząc do poziomu 3,76 zł/l. Przeciętna cena autogazu wynosi 1,89 zł/l, to paliwo potaniało o 3 gr. w ciągu tygodnia. Miniony tydzień był więc kolejnym pod znakiem stabilizacji cenowej na polskim rynku, z minimalnymi ruchami przeciętnych wartości.

Na londyńskiej giełdzie od początku miesiąca notowania ropy biegną poniżej poziomu 70 USD (a były ponad nim praktycznie przez cały sierpień). To samo w sobie już przekłada się na spadek cen hurtowych i detalicznych w Polsce w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Nakłada się na to mocny (a zatem, przynajmniej z punktu widzenia m.in. polskich kierowców, korzystny) kurs polskiej złotówki do amerykańskiego dolara (w dolarach rozliczane są transakcje na światowych giełdach paliw). Wszystko to sprawiło, że wrześniowe ceny paliw w Polsce są niższe w porównaniu z wakacjami, zwłaszcza z ich pierwszą połową.

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Ostatnie dni nie przyniosły praktycznie żadnych większych zmian cen na stacjach paliw w Polsce. Mocny jest wobec dolara amerykańskiego polski złoty, co jest ważnym czynnikiem oddalającym widmo podwyżek. Dziś spotkanie kartelu producentów ropy OPEC, jednak nie dojdzie na nim raczej do żadnych sensacyjnych ustaleń.
    auto motor i sport, 2009-09-09 10:52:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij