REKLAMA

Węzeł Blachownia na autostradzie A1 koło Częstochowy otwarty

GDDKiA otworzyła nowy węzeł na autostradzie A1 koło Częstochowy. Jest to węzeł Blachownia, który odciąży ruch w tym miejscu.

Budowa drogi Shutterstock
Budowa drogi, fot. shutterstock
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Węzeł Blachownia powstał na obszarze autostradowej obwodnicy Częstochowy, będącej częścią autostrady A1 z południa na północ Polski. Otwarcie węzła Blachownia sprawia, że na tym odcinku dla kierowców dostępne są już wszystkie węzły.

REKLAMA

Wcześniej, jeszcze w grudniu 2019 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, do użytku oddany został odcinek autostrady A1 od węzła Częstochowa Południe do węzła Częstochowa Północ, ale przejazd nim był utrudniony oraz objęty ograniczeniem prędkości ze względu na trwające tam prace.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Później, już w 2020 roku, a dokładniej w połowie lutego, kierowcy uzyskali możliwość korzystania z węzła Częstochowa Jasna Góra. Teraz do użytku oddano drugi z węzłów – Blachownia, łączący A1 z trasą 46.

Autostrada A1, obwodnica Częstochowy

Przypomnijmy, że kierowcy uzyskali w 2019 roku możliwość jazdy niemal 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 między Pyrzowicami a Częstochową. GDDKiA informuje, że termin realizacji autostrady A1 na odcinku między Częstochową a Tuszynem wyznaczony jest na 2022 rok.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Z kolei jeszcze do końca bieżącego roku GDDKiA planuje oddać do użytku po dwa pasy ruchu w każdą stronę, na nowej trasie autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Częstochową. Obecnie przejazd tym odcinkiem jest prawdziwym koszmarem, a korki tworzące się tam liczą wiele kilometrów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA