Więcej dynamiki – E-klasa AMG

Mercedes E AMG
Mercedes E AMG
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 184 700 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pakiet sportowy AMG można łączyć ze wszystkimi wersjami silnikowymi, stylistycznymi i wyposażeniowymi klasy E. Nowa stylistyka nadwozia obejmuje dolny spoiler zderzaka przedniego z powiększonymi wlotami powietrza, nakładki progów oraz powiększony tylny zderzak.

Nowe są także końcówki układu wydechowego: w modelach wyposażonych w czterocylindrowe silniki benzynowe, owe końcówki są podwójne i wykonane z polerowanej stali nierdzewnej, modele napędzane Dieslami dysponują zaś pojedynczą owalną końcówką wylotu z polerowanej stali nierdzewnej. Wszystkie modele sześcio- i ośmiocylindrowe wyposażono są z kolei w podwójne końcówki o przekroju prostokątnym.

Inne przykuwające wzrok detale obejmują piękne 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich wykończone w kolorze srebrnym z oponami 245/40 R 18 z przodu oraz 265/35 R 18 z tyłu. Pakiet sportowy AMG to także perforowane tarcze hamulcowe i pomalowane srebrnym lakierem zaciski z logo Mercedes-Benz z przodu oraz obniżone o 15 mm zawieszenie sportowe DIRECT CONTROL.

We wnętrzu odmiany AMG znajdą się sportowe fotele, gwarantujące świetne trzymanie w czasie szybkiej jazdy w zakrętach. Pakiet sportowy AMG obejmuje również specjalne dywaniki, sportowe pedały pokryte chropowatą stalą z gumowymi ćwiekami, wykończenie podsufitki w kolorze czarnym, a także lewarek dźwigni zmiany biegów ze skórzanymi i chromowanymi wstawkami.

Auto otrzyma także trójramienną skórzaną kierownicę, natomiast w odmianach z automatyczną skrzynią biegów przełożenia mogą być zmieniane za pośrednictwem manetek DIRECT SELECT. Pakiet sportowy AMG obejmuje także tryb ręczny skrzyni, oznaczony literą "M". 

W zależności od wersji silnikowej, stylistycznej i wyposażeniowej, pakiet sportowy AMG kosztuje od 12 584 zł do 17 464 zł (w tym 22 % VAT). Jest on dostępny od samego początku sprzedaży nowej klasy E.

Źródło: Mercedes

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA