Więcej koni w Mustangu GT

Ford Mustang GT
Ford Mustang GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 225 410 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Premiera tego auta nastąpi na zbliżającym się salonie samochodowym w Detroit, w styczniu 2010 roku. Rok temu na tej samej wystawie, amerykański koncern pokazywał Mustanga po gruntownym liftingu, w wyniku którego auto otrzymało nowy przód, tył oraz całkowicie zmodernizowane wnętrze.

Teraz najważniejsza zmiana nastąpiła pod maską. Stary 4,6-litrowy silnik V8 poszedł w odstawkę, a w jego miejsce pojawiła się pięciolitrowa V-ósemka z 32-zaworową głowicą oraz układem zmiennych faz rozrządu Ti-VCT (Twin Independent Variable Camshaft Timing).

Nowa jednostka napędowa nie tylko wytwarza wyższą moc niż poprzednik - 412 wobec 315 koni mechanicznych - ale ważąc 195 kg, ma o 20% niższą masę własną. Silnik może być łączony z 6-stopniową przekładnią automatyczną lub mechaniczną.

Ford niestety nie podał osiągów nowej wersji swojego kultowego auta. Poprzedni Mustang GT do 60 mph (96 km/h) przyspieszał w czasie 4,9 sekundy, dlatego można się spodziewać, że nowa wersje będzie jeszcze szybsza. Wzmocniony Ford będzie mógł stanąć w szranki z 426-konnym Chevroletem Camaro SS oraz z 425-konnym Dodge Challengerem SRT-8.

Razem z nowym silnikiem Ford otrzymał zmodyfikowane układ kierowniczy hamulcowy oraz zawieszenie.

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA