Więcej niż Evo X – FQ-400

Mitsubishi Lancer Evo X FQ-400
Mitsubishi Lancer Evo X FQ-400
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Baza jest taka sama, czyli dwulitrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, produkujący seryjnie moc 295 koni mechanicznych. Jednostka napędowa modelu FQ-400, jak zresztą nazwa wskazuje, ma jednak do zaoferowania zdecydowanie więcej.

Zastosowanie nowej, wydajniejszej turbosprężarki, innego układu wydechowego, zmodyfikowanie chłodnicy powietrza doładowującego i przeprogramowanie jednostki sterującej pracą silnika zaowocowało wzrostem mocy do aż 403 koni mechanicznych.

Maksymalny moment obrotowy to zaś 525 Nm przy 3500 obr/min. Oznacza to genialne wręcz osiągi. Ten "rodzinny" sedan od 0 do 100 km/h jest w stanie przyspieszyć w czasie 3,8 s, czyli nieco szybciej niż np. Porsche 911 Turbo, i podróżować z maksymalną prędkością 250 km/h. Gdyby nie ogranicznik prędkości, auto byłoby w stanie zapewne osiągnąć prędkość z trójką z przodu.

Nie obyło się bez zmian w podwoziu. W wersji FQ-400 poszerzono rozstaw kół oraz zastosowano niższe zawieszenie ze sprężynami firmy Eibach i amortyzatorami Bilstein. Samochód porusza się teraz na 18-calowych obręczach aluminiowych z oponami Toyo Proxes R1R, a o skuteczne hamowanie dbają nowe tarcze z wyczynowymi klockami.

Modyfikacje mechaniczne uzupełniono agresywnym bodykitem z maską silnika z dodatkowymi wlotami powietrza, nowym przednim zderzakiem oraz tylnym spoilerem z dyfuzorem. Wewnątrz umieszczono z kolei sportowe fotele Recaro.

Ceny wersji FQ-400 w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się od 49 999 funtów, czyli jakichś 57 100 euro.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA