Więcej smaku - Maserati Quattroporte

Maserati Quattroporte
Maserati Quattroporte

Wielki sedan wytwarzany w Modenie to jedno z najlepiej sprzedających się aut w historii tej włoskiej marki - w ciągu pięciu lat znalazł 15 tysięcy nabywców.

Zewnętrze modyfikacje auta obejmują głównie przednią część nadwozia. Tutaj pojawiły się nowe światła z diodami LED u dołu oraz agresywniej stylizowany grill. Zmieniono też lusterka zewnętrzne.

Ale najważniejsze jest wprowadzenie nowej, ostrej wersji, dooznaczanej literą S. Między jej przednimi kołami znalazł się 4,7-litrowy silnik V8 z GranTurismo S o mocy 430 koni mechanicznych, czyli o 30 koni mechanicznych większej niż w "zwykłym" Quattroporte.

Ponadto, obie wersje tej pięknej limuzyny otrzymały nowe 6-stopniowe automatyczne skrzynie biegów produkcji ZF. I dobrze, bo stary automat był częścią auta, na którą klienci narzekali najbardziej!

Wnętrzu dostało się nową konsolę środkową z nowym system multimedialnym oraz dwa dodatkowe kolory skórzanej tapicerki. Sprzedaż odnowionego Maserati rozpocznie się już we wrześniu. Niestety, na to auto stać tylko garstkę ludzi.

Źródło: Maserati

REKLAMA