Więcej sportu!

Seat Ibiza
Seat Ibiza
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Nowa Ibiza zbudowana została na innej płycie podłogowej niż jej poprzednik. Ma większy rozstaw kół i osi, dzięki czemu w czasie szybkiej jazdy ma pewniej stąpać po asfalcie. Jednocześnie zadbano też o wyższy komfort podróżowania niż w ustępującym modelu.

Mimo że auto urosło, podobnie jak w przypadku nowej Mazdy 2, zmniejszyła się jego masa własna w porównaniu z poprzednikiem - wszystko dla większej radości z jazdy i ochrony środowiska naturalnego.

Seat Ibiza napędzany będzie dynamicznymi i ekonomicznymi silnikami, dzięki czemu emisja dwutlenku węgla na kilometr utrzyma się poniżej 160 g w przypadku jednostek benzynowych i 120 g w przypadku turbodiesli. W wyposażeniu auta pojawiły się m.in. takie udogodnienia, jak światła doświetlające zakręty, czujniki parkowania, czy nowo opracowany system poduszek powietrznych.

Więcej szczegółów nowej Ibizy poznamy 22 maja podczas salonu samochodowego w Madrycie. Niedługo potem samochód ma trafić do sieci dealerskiej.

Wcześniej Ibizę kolejnej generacji można będzie poznać podczas objazdowego show Seata po Europie. Informacje na jego temat znajdują się na stronie internetowej www.newseatibiza.com.

Źródło: Seat

Zobacz także:
REKLAMA