Więcej szczegółów o serii „i”

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zaprezentowane w Genewie dwa koncepty BMW z nowej serii "i" to ukłon producenta w stronę ekologii i mniejszego zanieczyszczenia środowiska. Mniejszy z nich - i3 napędzany jest przez umieszczony z tyłu dwucylindrowy silnik elektryczny, który pozwala rozpędzić się małemu BMW do 100 km/h w 8 sekund, zaś prędkość maksymalna to 150 km/h. Ma mieć zasięg do 160 km, a na naładowanie akumulatorów do 80% potrzebna będzie zaledwie godzina.

Wzorowane na koncepcyjnym modelu Efficient Dynamics BMW i8 to coupe z krwi i kości, teoretycznie. Jego układ napędowy stanowi połączenie tego samego motoru co w mniejszym i3 z benzynową, trzycylindrową jednostką o pojemności 1.5-litra, która legitymuje się mocą ponad 200 KM. Producent nie chwali się dokładnymi osiągami takiego zestawu, ale całość oscyluje wokół aż 400 koni mechanicznych i 402 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które przenoszone są na wszystkie cztery koła.

Jak będą wyglądać oba modele w fazie finalnej - tego jak na razie nie wiadomo. Jedno jest pewne - nowa seria i to ogromny krok bawarskiej marki ku nieuchronnej, ekologicznej przyszłości. Zapraszamy na serię krótkich materiałów wideo z opisywanymi bohaterami.

Patryk Rudnicki

 

 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA