Wieczysta gwarancja na Ople w Niemczech i Wielkiej Brytanii

Opel Meriva
Opel Meriva
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W krajach tych zlikwidowano ograniczenia czasowe, wyznaczono wyłącznie limit przebiegu wynoszący 160 tysięcy km, po jego przekroczeniu gwarancja ulega zakończeniu. Z programu wyłączono modele Movano, Vivaro i Combo, z racji ich dostawczego przeznaczenia.

Pełna gwarancja producenta dotyczy pierwszego właściciela każdego auta od dnia jego rejestracji i obejmuje wszystkie główne składniki układu napędowego, kierowniczego, hamulcowego i elektrycznego. Może zostać przeniesiona na kolejnego właściciela, pod warunkiem, że w chwili sprzedaży auto miało nie więcej niż 6 lat i przebieg nie wyższy niż 100 tysięcy km.

W ramach gwarancji Opel w całości pokrywa koszty robocizny napraw gwarancyjnych, a koszty części pokrywane są odpowiednio do przebiegu auta. Przy przebiegu do 50 tysięcy km - koszty części pokrywane są w 100%. Do 60 tysięcy - w 90%, itd. Do 100 tysięcy km przyrost przebiegu o 10 tysięcy powoduje spadek udziału Opla o 10%. Przy przebiegu 100 tysięcy Opel pokrywa więc połowę kosztów materiałowych. W przedziale od 100-160 tysięcy, przejmuje na siebie 40% ceny części.

W celu dopełnienia warunków gwarancji właściciele zobowiązani są stawiać się na coroczny, darmowy przegląd w autoryzowanym serwisie Opla.

Granicę ustawiono na poziomie 160 tysięcy po przeprowadzeniu badań, w wyniku których okazało się, że 95% nabywców aut tej marki sprzedaje je właśnie przed upływem tego przebiegu.

Nowa oferta gwarancyjna Opla ma potwierdzać najwyższą jakość produkowanych samochodów. Zapewne na jej podjęcie wpłynęły także kroki konkurencji, Hyundaia, który zapewnia 5-letnią gwarancję bez limitu przebiegu, czy 7-letniej gwarancji jaką daje Kia.

Czy możemy spodziewać się wprowadzenia takiej gwarancji w naszym kraju? Podobno decyzja polskiego importera uzależniona będzie od efektów w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z prawem unijnym producent nie może zmusić klientów do wykonywania przeglądów gwarancyjnych w ASO, może to być bodziec skutecznie zachęcający właścicieli aut by jednak z nich korzystali.

REKLAMA
REKLAMA