REKLAMA

Wielki finał wodnej Formuły 1 na żywo

Wodna Formuła 1 powoli kończy rywalizację ostatnimi zawodami rozgrywanymi w Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rywalizację śledzić można na kanale Motowizja.

Wodna Formuła 1 w Motowizji Materiały prasowe
Wodna Formuła 1 w Motowizji

Już w sobotę 21 grudnia odbędzie się ostatnia runda sezonu 2019 F1H2O, czyli wodnej Formuły 1. O dobre wyniki zawalczy jedyny Polak w stawce, zajmujący obecnie ósme miejsce Bartek Marszałek.

REKLAMA

Z kolei dwójka motorowodniaków, między którymi rozegra się pojedynek o Mistrzostwo Świata wodnej Formuły 1, to Shaun Torrente, obrońca tytułu sprzed roku, oraz Jonas Andersson. Torrente ma po czterech dotychczas rozegranych zawodach niewielką przewagę nad drugim Anderssonem.

Torrente oraz Andersson zdominowali obecny sezon F1H2O, wygrywając trzy z czterech dotychczas rozegranych wyścigów. Amerykanin, z 64 punktami, ma pięć punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Szwedem, który zajmował miejsca na podium podczas każdej eliminacji i ma obecnie 59 zgromadzonych punktów.

Pojedynek między tą dwójką nazywany jest motorowodną batalią Dawida z Goliatem. Torrente reprezentuje najbardziej utytułowaną ekipę w historii F1H2O – Team Abu Dhabi. Andersson pływa z kolei dla własnej, w dużej mierze opartej o jego rodzinę, ekipie Team Sweden.

Podczas ostatniego wyścigu w Szardży obrońca tytułu mistrza świata będzie mógł liczyć na wsparcie swojej lokalnej publiczności. Szardża, znajduje w kalendarzu F1H2O nieprzerwanie od 2000 roku, a od 2004 roku jest gospodarzem finału.

Zobacz także: niezwykły pojedynek - KITT kontra GMC Drużyny A

REKLAMA

REKLAMA

Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pochodzi nie tylko Team Abu Dhabi, ale także m.in. Emirates Racing dla którego pływa Bartek Marszałek. Polak zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc jeden punkt do trzykrotnego mistrza świata Philippe Chiappe.

Marszałek jest jednym z zaledwie czterech zawodników, którzy punktowali we wszystkich wyścigach mijającego sezonu, a jego najlepszym rezultatem było szóste miejsce w Grand Prix Portugalii w Portimao.

Kwalifikacje za nami, teraz wyścig!

Weekend wyścigowy F1H2O rozpoczął się już w czwartek 19 grudnia od kwalifikacji, w których najlepszy czas uzyskał pretendent do tytułu mistrzowskiego Jonas Andersson. Drugi był Francuz Philippe Chiappe, a trzeci Szwed Erik Stark.

Shaun Torrente, obecny mistrz świata wodnej Formuły 1, stracił w kwalifikacjach niespełna sekundę do lidera i wystartuje z piątej pozycji. Bartek Marszałem miał natomiast ósmy czas kwalifikacji, na 18 startujących zawodników.

Ostatni wyścig w 2019 roku rozpocznie się natomiast w sobotę 21 grudnia o godzinie 13.00. Wszystkie sesje F1H2O można obejrzeć na żywo na antenie Motowizji.

Relacja live z F1H2O – Grand Prix Szardży: sobota, 21 grudnia, godz. 13.00

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA