Wielki powrót BMW Serii 8

BMW Serii 8 powraca w wielkim stylu. Niemiecka marka pokazała zachwycający urodą prototyp, który zapowiada nie tylko nową Serię 8, ale i początek nowej stylistyki.

BMW Serii 8 Concept
BMW Serii 8 Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niespełna półtora roku temu pisaliśmy o planowanym powrocie BMW Serii 8, które według pogłosek miało pojawić się nie wcześniej niż w 2020 roku. Zastanawiano się wówczas, czy nowe wcielenie legendarnego modelu sprzed ponad dwóch dekad ma mieć dwoje czy czworo drzwi. Wygląda na to, że problem ten już rozwiązano.

REKLAMA

Oficjalna prezentacja BMW Serii 8 Concept odbyła się pod koniec maja podczas święta motoryzacji nad jeziorem Como, słynnego Concorso d’Eleganza Villa d’Este. To miejsce, gdzie pod patronatem BMW spotykają się pasjonaci motoryzacji najwyższych (i najdroższych) lotów i gdzie BMW lubi chwalić się kolejnymi konceptami. Nie inaczej było i tym razem.

Odważny i drapieżny, ale przy tym subtelny prototyp BMW Serii 8 nikogo nie pozostawia obojętnym. Wystarczy spojrzeć na wyważone proporcje, z długim przodem i kabiną z fotelami dokładnie pośrodku auta oraz wyciągniętym tyłem. Dodając do tego intrygujące, wklęsłe przetłoczenie na boku, dostajemy przepis na sukces.

Wnętrze prototypu pozostaje futurystyczne, ale takimi prawami rządzą się modele koncepcyjne. Służą pokazaniu, jaką drogą producent pójdzie w kolejnych latach. To samo zresztą dotyczy stylistyki, bo jak zapowiadają styliści BMW, Seria 8 Concept pokazuje nową drogę projektowania bawarskich maszyn.

Nie wiadomo nic o napędzie. Można się jednak spodziewać udziału silników elektrycznych i systemu hybrydowego. Mówi się też o podwójnie doładowanym 4,4-litrowym V8 lub nawet topowym V12 z modelu M760i xDrive, jako że w ślad za "zwykłą" Serią 8 pojawi się też podrasowane M8.

BMW brakuje flagowego modelu, który mógłby rywalizować z osamotnionym w swoim segmencie Mercedesem Klasy S Coupe. Tę lukę Seria 8 zapełni już w 2018 roku. Oficjalna premiera wersji produkcyjnej może odbyć się już jesienią we Frankfurcie.

REKLAMA