Wiesmann powraca!

Brytyjscy inwestorzy finalizują umowę kupna marki Wiesmann. Co więcej niemieckie samochody mają znów pojawić się na drogach.

Wiesmann GT MF4-CS

Transakcja kupna marki Wiesmann jest oczywiście owiana tajemnicą, ale zagraniczne media dotarły do źródeł, które mówią, że inwestorami są Berry i Anita Tatalovic z Wielkiej Brytanii. Informacje pochodzą od samego Friedhelma Wiesmanna, założyciela niemieckiej marki.

REKLAMA

Wiesmann GT MF4-CS, to najświeższy model jaki został opracowany przez niemiecką markę. Auto powstało z okazji 25-lecia firmy i swój debiut miało w 2013 roku, podczas targów w Genewie. Pod maską zamontowano silnik V8 o pojemności 4-litrów. Jednostka generowała moc 420 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor ożeniono z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią. Wiesmann GT MF-CS pierwszą setkę osiągał w czasie 4,4 sekundy, zaś maksymalna prędkość wynosiła 293 km/h. Pierwotnie miało powstać 25 egzemplarzy GT MF-CS, jednak to ile sztuk powstało jest owiane tajemnicą. Bardzo możliwe, że po przejęciu przez Brytyjczyków produkcja zostanie wznowiona.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA