Wiesmann szykuje nowy model

Dobre wieści - Wiesmann powraca i przygotowuje nowy model, który zobaczymy już całkiem niedługo. Wszystko dzięki zagranicznym inwestorom, którzy zdecydowali się uratować niemiecką manufakturę.

Wiesmann GT MF4-CS

Niedawno pisaliśmy o tym, że niemiecki Wiesmann powrócił, dzięki zastrzykowi pieniędzy od zagranicznych inwestorów, a teraz dochodzą do nas kolejne dobre wieści.

REKLAMA

Marka z Dülmen chce zaprezentować nowy model, który pojawi się niedługo. "Pierwsze dostawy do klientów planujemy już w 2017 roku" - powiedział rzecznik firmy, André Schmidt. To oznacza, że nowy model poznamy jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w trzecim lub czwartym kwartale.

Czego możemy się spodziewać? Wiemy, że Wiesmann będzie chciał zachować dotychczasową koncepcję, a więc nawiązanie do klasycznych roadsterów i aut coupe. Pomysł stworzenia pojazdów retro pojawił się w drugiej połowie lat 80. i od tamtej pory niemiecka manufaktura produkowała takie samochody. Ostatni wyjechał z Dülmen w 2013 roku.

Rynek zbytu tych aut jest bardzo duży. Mimo że Wiesmann produkuje samochody z kierownicą po prawej stronie, te auta trafią też na rynek brytyjski, australijski, azjatycki, a nawet afrykański. Zachodnie media mówią, że prawa do inwestycji i nieruchomości kosztowały inwestorów 5,7 mln euro. Nie jest pewne, czy podzespoły do nowych modeli będą pochodziły z BMW, tak jak to miało miejsce do tej pory.

Bardzo nas cieszy wieść o powrocie niemieckiej manufaktury, produkującej jedne z najpiękniejszych i ekscytujących aut świata. Pozostaje nam cierpliwie czekać na pojawienie się nowego modelu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA