REKLAMA

Wirtualny spacer po Muzeum Mazdy w Augsburgu

W okrągłą setną rocznicę powstania marki, Mazda zachęca, by spędzić czas w towarzystwie najwspanialszych modeli w historii i zaprasza na wirtualny spacer po Mazda Classic – Automobil Museum Frey.

Muzeum Mazdy w Agsburgu materiały prasowe
Muzeum Mazdy w Agsburgu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 142 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Fascynujący świat klasycznej motoryzacji Mazdy poznać możemy dzięki pasji Waltera Freya, dealera Mazdy z Augsburga, który od ponad 40 lat kolekcjonuje klasyczne modele Mazdy. Stworzył on wraz z synami największe i pierwsze poza Japonią muzeum marki, w którym zgromadził imponującą kolekcję 120 pojazdów. W skład ekspozycji zmieniającej się cyklicznie wchodzi 45 modeli zgromadzonych w odnowionej zajezdni tramwajowej zbudowanej w 1897 roku w Augsburgu. Stylowe loftowe wnętrze tworzy idealną scenerię dla niezwykłej ekspozycji. Auta ustawione są według osi czasu, a zwiedzający mają możliwość obejrzenia pełnej reprezentacji kultowej rodziny MX czy RX, a także mało znane w Europie trójkołowe ciężarówki Mazda-Go, czy prawdopodobnie jedyny na świecie egzemplarz terenowej Mazdy Pathfinder produkowanej i sprzedawanej wyłącznie w… Birmie.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Poniższy link przeniesie was prosto do Muzem Mazdy:

WIRTUALNY SPACER PO MUZEM MAZDY W AUGSBURGU

REKLAMA

REKLAMA

Zwiedzających wita Mazda Cosmo Sport z 1967 r., zaparkowana tuż obok zwracającej uwagę intensywną czerwienią kultowej RX-7 z 1992 roku, która należy do rodziny najlepiej sprzedających się modeli z silnikiem Wankla w historii. Oba samochody są dowodem na to, że Mazda od dawna łączy innowacyjne technologie z ciekawym wzornictwem w imię ponadczasowej radości z jazdy. Wśród innych niezwykłych modeli znajduje się także autobus z silnikiem Wankla – Mazda Parkway Rotary 26 – prawdopodobnie jedyny tak doskonale zachowany egzemplarz na świecie. Pasjonaci klasycznej motoryzacji z pewnością zachwycą się też Mazdą R360 z 1960 r. w bardzo charakterystycznym burgundowym kolorze, będącą pierwszym samochodem osobowym Mazdy, który trafił do masowej produkcji.

% image id=286117 align=left x=740 y=0 %}

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

Ewolucję stylu można podziwiać oglądając Mazdę Familia 1000 coupé z 1966 r., czy Mazdę 616 z 1973 r., która była pierwszym modelem oficjalnie sprzedawanym w Niemczech. Wrażenie robi też unikatowa i bardzo poszukiwana przez kolekcjonerów Mazda AZ-1 — niezapomniany lekki samochód sportowy z 1992 r., który podczas wirtualnej wycieczki można „zwiedzić” także z perspektywy kierowcy wchodząc na:

Wirtualna wizyta w muzeum klasycznych modeli Mazdy daje możliwość obcowania z samochodami, które każdym swoim doskonale zachowanym detalem potwierdzają, że pasja i zaangażowanie to wartości ponadczasowe, a my mamy teraz doskonałą sposobność poznać tę unikatową kolekcję bez wychodzenia z domu.

Zobacz także:

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA