Wizje konceptów, tylko u nas - Audi Sport Quattro, BMW i3, Mercedes CL

Salon IAA we Frankfurcie zbliża się wielkimi krokami - zobacz jakie auta na to wydarzenie przygotowują Audi, BMW i Mercedes.

Audi Sport Quattro - wizja
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 169 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Audi, na 30-lecie napędu Quattro, planuje zrobienie sobie i wszystkim prezentu w postaci modelu Sport Quattro. Wstępne założenie były takie, że będzie on napędzany 2,5-litrowym silnikiem turbo, nowe plany wskazują jednak na to, że będzie to 4-litrowy motor V8 twin turbo o mocy około 650 KM. Taka rakieta mogłaby przyspieszać do "setki" w czasie około 3,5 sekundy. Masa własna może nie przekraczać 1300 kg. Ceny Quattro z nadwoziem wykonanym z karbonu, magnezu i tytanu kosztują mogą startować od poziomu około 115 000 euro.

BMW i3 to zupełnie nowe spojrzenie marki na motoryzację, w tym przypadku elektryczną. Auto wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku, po debiucie we Frankurcie. i3 będzie oferowane w dwóch wariantach - jako pełnoprawny elektryk (z zasięgiem około 150 km) i droższa hybryda z 2-cylindrową jednostką benzynową (i zasięgiem około 300 km). Co ciekawe, BMW planuje wprowadzić opcję wynajmu innych swoich modeli dla właścicieli i3 po bardzo dobrej cenie (miało by to być możliwe kilka razy w roku).

Mercedes, po debiucie flagowej limuzyny, czyli klasy S, przygotowuje już coupe na jej podzespołach. Nowy CL pojawi się prawdopodobnie w przyszłym roku, natomiast koncept zapowiadający zostanie zaprezentowany we Frankfurcie. Technicznie CL będzie kopią S-klasy, przejmie od niej układ napędowy i jezdny. Auto ma klasyczne proporcje luksusowego coupe - długą maskę i krótki bagażnik.

amis

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA