Wjechał na karkonoski szlak autem

Z Polski do Czech można przejechać różnymi przejściami granicznymi, ale pewien kierowca postanowił odwiedzić południowych sąsiadów przedzierając się przez Karkonosze. Terenowym autem siał popłoch wśród turystów na górskim szlaku...

Land Cruiser w Karkonoszach
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 176 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najwyraźniej kierowca srebrnej Toyoty Land Cruiser chciał sobie urozmaicić wycieczkę. Przebrnął przez szlak transportowy aż pod Dom Śląski, czyli górskie schronisko w Sudetach, znajdujące się 1400 m n.p.m. Tam co prawda dopadli do niego zdezorientowani tym wyczynem strażnicy, ale nie mieli szans go dogonić, gdy... ruszył szlakiem dalej do Czech.

REKLAMA

Zdążył tylko odpowiedzieć interweniującym funkcjonariuszom, że sugerowany przez nich powrót tą samą drogą byłby zbyt nudny. Dlatego zjechał dalej szlakiem w stronę Białego Jaru, biegnącym wzdłuż granicy. Jak donosi Gazeta Wrocławska mężczyzna był niepełnosprawny, a lawirując pomiędzy spacerującymi turystami stracił panowanie nad autem, które przez kilka metrów bezwładnie staczało się po trasie. Przytarte zderzaki Land Cruisera będą jednak najmniejszą karą, jaką poniesie - za wtargnięcie autem do Karkonoskiego Parku Narodowego stanie przed sądem.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA