REKLAMA

Wkrótce prezentacja oferty VW ID.3 w Polsce

ID.3 rozpoczyna trzeci rozdział w historii Volkswagena. Tak jak Garbus i Golf, ten wyposażony wyłącznie w napęd elektryczny kompakt wyznacza początek nowej epoki. Już 26 sierpnia marka przedstawi polską ofertę tego modelu.

materiały prasowe

Już teraz za pośrednictwem strony internetowej www.volkswagen.pl można wybrać ID.3 spośród dostępnych egzemplarzy w wersji 1ST (są to już wyprodukowane auta). ID.3 ma dla Volkswagena ogromne znaczenie i stanowi demonstrację strategicznego kierunku, który obrała marka. Modułowa platforma MEB, na której zbudowano ID.3, tworzy techniczną podstawę dla ofensywy Volkswagena w dziedzinie aut elektrycznych i umożliwia skonstruowanie na niej kolejnych modeli. Platforma MEB pozwala wykorzystać wszystkie zalety napędu elektrycznego – dzięki niej ID.3 wyróżnia się bardzo obszernym wnętrzem, znakomitymi właściwościami jezdnymi oraz zasięgiem wynoszącym nawet do 549 km (według normy WLTP). Podczas dalekich podróży atutem jest z kolei możliwość szybkiego naładowania baterii.

 

materiały prasowe

 

Wkrótce prezentacja oferty VW ID.3 w Polsce - Nisko ulokowany środek ciężkości i napęd na tył

Akumulator umieszczono w podłodze, co sprawia, że punkt ciężkości auta znajduje się nisko – dzięki temu ID.3 jest bardzo łatwy i wdzięczny w prowadzeniu. Jednostka elektryczna napędza tylne koła, zapewniając doskonałą trakcję. Podczas hamowania silnik odzyskuje energię, która jest gromadzona w baterii.
ID.3 początkowo będzie dostępny z akumulatorami o dwóch pojemnościach, do wyboru. Później do oferty dołączy wersja Pure, dostępna w cenie poniżej 130 000 złotych, której akumulator pozwoli na przejechanie do 330 kilometrów na jednym ładowaniu. Ofertę modelu, która zostanie wkrótce zaprezentowana, otworzy ID.3 Pro Performance. Pojemność jego akumulatora wynosi 58 kWh, co pozwala na pokonanie do 426 km (wg normy WLTP). Silnik elektryczny osiąga moc 204 KM, co przekłada się na przyspieszenie do setki w czasie 7,3 s. Później pojawi się wersja o mocy (146 KM). ID.3 Pro S jest wyposażony w akumulator o pojemności 77 kWh, zapewniający zasięg 549 km (wg normy WLTP), a moc silnika wynosi również 204 KM. Bieżące koszty eksploatacji ID.3 są znacznie niższe niż samochodów z konwencjonalnym napędem.

 

materiały prasowe

 

Wkrótce prezentacja oferty VW ID.3 w Polsce - Głowa do góry 

W chwili rozpoczęcia sprzedaży modele Pro Performance i Pro S będą dostępne w siedmiu wersjach, zawierających najchętniej wybierane przez klientów elementy wyposażenia. Takie rozwiązanie sprawia, że wybór optymalnej wersji jest prosty, a fabryka w Zwickau może szybciej wyprodukować i dostarczyć zamówiony egzemplarz.
ID.3 można wyposażyć w liczne elementy z zakresu stylistyki, multimediów i komfortu oraz w szeroki wachlarz systemów asystujących. Są wśród nich tak nowoczesne rozwiązania, jak wyświetlacz head-up wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której na przedniej szybie auta są wyświetlane informacje w formie trójwymiarowych grafik. System Travel Assist reguluje odstęp od poprzedzającego samochodu i utrzymuje ID.3 na wybranym pasie ruchu. Z kolei matrycowe diodowe reflektory zapewniają zmienny rozdział światła, dostosowany do warunków na drodze. Jeśli zaś kierowca zechce otworzyć samochód, korzystając z systemu bezkluczykowej obsługi Keyless Access, wybrane moduły reflektorów uruchomią się, emitując powitalne oświetlenie.

 

materiały prasowe

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA