Włosi poprawiają Amerykanów

 14 sierpnia podczas imprezy Concorso Italiano na polu golfowym Laguna Seca w Monterey zaprezentowany zostanie pomysł firmy SV Motor Company na poprawę amerykańskiej legendy. W czasie tej imprezy, reklamowanej jako "Celebracja włoskiego stylu" pokazany zostanie pierwszy z 1000 zaplanowanych egzemplarzy SV Motor Company SV 9 Competizione .

Włoska firma przygotowała dla najnowszej Corvetty nowe poszycie wykonane z włókna węglowego, w którym widać wyraźną inspirację kultowa Alfą Romeo 8C Competizione. O ile być może boczna linia auta mocno odbiega od włoskiego pierwowzoru, o tyle przednie i tylne lampy nie pozostawiają złudzeń jakie auto SV 9 ma naśladować.

Pod maską tego wycenionego na prawie 100 dolarów cuda siedzi oczywiście silnik LS3 V8 z Corvetty, którego moc została zwiększona z 436 do 450 KM dzięki zastosowaniu nowego układu wydechowego. Tak przygotowane auto pierwszą setkę osiąga już po 4 sekundach.

SV Motors przygotowało 25 wersji wykończenia nadwozia i kilkanaście wersji wykończenia wnętrza. Wszystko to po to, by zagwarantować każdemu z 1000 właścicieli swego dzieła unikalność i maksymalną niepowtarzalność.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA