Wnętrze Zafiry na wideo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do rodziny Opla dołącza Zafira, póki co jedynie w wersji koncepcyjnej. Przód wozu przypomina nową Amperę, a to za sprawą charakterystycznego elementu w kształcie bumerangu. Całość dopełniają takie elementy jak panoramiczny dach, ksenonowe reflektory, LED-owe światła do jazdy dziennej oraz 20-calowe aluminiowe felgi.

Producent opisuje Zafirę jako "salon na kółkach". Argumenty przemawiające za taką nazwą znajdziemy we wnętrzu. W nowym Oplu miejsce znajdzie maksymalnie 7 osób, a możliwość konfiguracji foteli zdaje się być nieograniczona. Trzeci rząd przy pomocy jednego przycisku można schować pod podłogą bagażnika, w drugim rzędzie środkowy fotel możemy złożyć tworząc przez to dla dwóch skrajnych podłokietniki, a dwa tylne miejsca przesunąć do tyłu i do siebie rozkładając przy tym podnóżki. Dzięki temu ostatniemu zabiegowi poczujemy się jak w limuzynie. Oby tylko nie okazało się, że na porównanie do salonu zasługuje zawieszenie, przez które Zafira będzie miękka jak kanapa.

Podstawową jednostką napędową nowej Zafiry ma podobno być turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.4-litra o mocy około 140 km, wyposażony w system Start-Stop. Więcej dowiemy się na salonie w Genewie.

Patryk Rudnicki

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA