[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ

Wodorowa Toyota Mirai jako radiowóz

Toyota Mirai to samochód elektryczny, zasilany wodorowymi ogniwami, dostępny w salonach sprzedaży. 11 wodorowych Toyot trafiło właśnie w ręce londyńskiej policji.

Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji

Historia walki londyńczyków ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza sięga lat 50. ubiegłego wieku. Zaczęło się od ustawy o czystym powietrzu, a w latach 90. zakazano w mieście palić węglem.

Teraz poczyniono kolejny krok – Metropolitan Police Service odebrała pierwsze 11 egzemplarzy elektrycznej Toyoty Mirai na ogniwa paliwowe. Samochody już wkrótce trafią do służby. Do 2020 roku londyńska policja będzie dysponować 550 samochodami o zerowej emisji.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji

Toyota Mirai to samochód elektryczny napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi. Jest zasilany z własnej elektrowni, znajdującej się na pokładzie auta. To rozwiązanie niweluje emisję spalin i innych szkodliwych substancji.

Mirai nie emituje żadnych spalin i zapewnia zasięg, komfort jazdy oraz wygodę obsługi na takim samym poziomie, jak konwencjonalne samochody klasy średniej z automatyczną skrzynią biegów.

REKLAMA

Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji

Auto prowadzi się bardzo płynnie, a dzięki maksymalnej mocy 155 KM i 335 Nm momentu obrotowego przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,6 s. Dostępny w pełnym zakresie obrotów maksymalny moment obrotowy zapewnia większą zrywność niż porównywalne auta spalinowe, co ułatwia ruszanie spod świateł czy włączanie się do ruchu.

Policyjne Toyoty będą mogły być tankowane na jednej z pięciu londyńskich stacji wodoru. Warto tu dodać, że Mirai tankuje się jak każdy konwencjonalny samochód - wystarczą 3 minuty, żeby pełen zbiornik paliwa zapewnił zasięg od 550 do 700 km.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji Toyota Mirai - radiowóz londyńskiej policji

Największym atutem wodorowej Toyoty jest to, że nie emituje żadnych spalin, a jedynie... czystą wodę. Jest ona produktem ubocznym reakcji wodoru i tlenu, w której uwalniana jest energia. Reakcja ta zachodzi na bieżąco w ogniwach paliwowych, dlatego Mirai nie potrzebuje dużej baterii trakcyjnej, jak w samochodach elektrycznych.

To nie znaczy jednak, że jest jej zupełnie pozbawiona – w wodorowym sedanie Toyota zastosowała komponenty ze swojego napędu hybrydowego, dzięki czemu Mirai odzyskuje energię z hamowania tak samo jak Prius.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij