[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wodorowa Toyota Mirai przejechała 80 tys. km

Dwa lata temu londyńska wypożyczalnia samochodów Green Tomato Cars kupiła kilka egzemplarzy Toyoty Mirai. Jeden z nich ma na liczniku już ponad 50 tys. mil (80 tys. km).

Toyota Mirai Toyota Mirai

W czasie dwuletniej eksploatacji samochód nie sprawiał żadnych problemów technicznych i nie wyemitował żadnych spalin, produkując jedynie parę wodną. Wyprodukował aż 7470 litrów wody, tyle ile pomieściłyby 93 średniej wielkości wanny.

Mirai to samochód elektryczny, napędzany prądem produkowanym w ogniwach paliwowych w wyniku reakcji wodoru i tlenu. Kierowcą najbardziej zajętego egzemplarza we flocie Green Tomato Cars jest Theo Ellis. Theo miał okazję wozić wielu celebrytów – polityków, dziennikarzy czy gwiazdy show biznesu. Jego klienci są zachwyceni płynną, cichą jazdą samochodem, który nie powiększa londyńskiego smogu.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Mirai Toyota Mirai

- Dziennie pokonuję średnio 210 km i wożę po Londynie około 50 pasażerów tygodniowo. To oznacza, że do tej pory miałem 5000 klientów. Mirai nadal jest jak nowy i bardzo przyjemnie się go prowadzi. Świetnie się sprawdza w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Tankuje się go bardzo szybko, w mniej niż cztery minuty. Zwykle przejeżdżam około 300 mil na jednym tankowaniu – podsumował Theo Ellis.

Szybkość tankowania Toyoty Mirai kontrastuje z czasem potrzebnym do naładowania baterii samochodu elektrycznego. W ciągu 2 lat przy dystansie 50 tys. mil tankowanie Mirai zajęło łącznie 14 godzin. Gdyby to był samochód elektryczny, żeby przejechać ten sam dystans, musiałby spędzić łącznie przynajmniej 50 dni na ładowaniu, i to tylko w przypadku podłączenia do szybkiej ładowarki o mocy 7 kW.

REKLAMA

Toyota Mirai Toyota Mirai

Toyota Mirai to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie samochodów na świecie, jednak jego serwis jest całkiem prosty. Tak naprawdę, w porównaniu do konwencjonalnego samochodu, jest to nieskomplikowana konstrukcja, z mniejszą ilością komponentów do sprawdzenia.

Obsługą Toyoty Mirai Theo Ellisa zajmuje się autoryzowany serwis Currie Motors w Isleworth. Wyszkoleni mechanicy Toyoty obok hamulców, poziomu płynów i opon sprawdzają także system chłodzenia ogniw paliwowych, czujnik wodoru i układ doprowadzający wodór do ogniw.

Zobacz także: nasz test wodorowej Toyoty Mirai w Polsce

Jedyne dodatkowe wyposażenie warsztatu, potrzebne do sprawdzenia samochodu na ogniwa paliwowe, to detektor wodoru i spray z wodorem, który sprawdza poprawność działania czujników w samochodzie. Ostatni przegląd potwierdził, że Mirai firmy Green Tomato Cars jest w doskonałym stanie

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij