REKLAMA

Wojna Północ-Południe powraca

Manewry w Czeladzi przyciągnęły ponad 30 najgrubszych wozów z najdalszych zakątków południa Polski. Pomimo, że cały cykl WPP powoli zbliża się już do wielkiego finału to i tym razem nie zabrakło samochodów, które debiutowały na wojennej macie.

REKLAMA

Prawdziwe wejście smoka zaliczył Seba swoim Audi 80, nie dając żadnych szans rywalom, w jak zwykle najmocniej obsadzonej klasie German & VAG Modern. Drugie miejsce przypadło Jaro i jego Vw Polo, a podium uzupełnił Golf III Kevina. Pierwsza trójka prezentowała się naprawdę bogato, ale fury, które znalazły się tuż za nimi, jak choćby Mercedes Rafała czy Polo z pneumatyką Łukasza również nie mają się czego wstydzić. Wygląda na to, że walka w finale będzie bardzo zacięta.

Sporo debiutantów pojawiło się również w drugiej "niemieckiej" kategorii, czyli German & VAG Classic. Co prawda podobnie jak w Sosnowcu pierwsze miejsce zgarnął Dawid i jego VW Golf, któremu powrót do kultowych felg Revolution dodał tylko uroku, jednak pomarańczowe Polo Patryka Furmana na drugim i piękna Jetta Krzyha na trzecim miejscu to kolejne tegoroczne debiuty.

Pod nieobecność Seicento Kocosa i 206 Grzegorza w kategorii Medi brylował Michał ze swoim Renault Megane II. Tuż za nim znalazł się Fiat "zebra" Bravo Grześka. To również nowa twarz wśród tegorocznych zawodników, podobnie jak Bartek właściciel ciekawego Peugota 206, który zdobył trzecie miejsce w tej kategorii.

W klasie Other bezkonkurencyjny i to dosłownie, był dopieszczony na maksa Ford Escort Pawła. W kategorii Rat również stawili sie tylko dwaj zawodnicy, można powiedzieć stali bywalcy. Mowa oczywiście o Danielu, który zaprezentował ciekawą, lecz zdecydowanie niepożądaną modyfikację swojego Cinquecento (pozdrawiamy panią, która "nie zauważyła" Daniela na drodze...) i Łukaszu w swoim coraz mniej zielonym Maluchu. Wygrał tradycyjnie Łukasz, a Daniel, już chyba powoli z przyzwyczajenia odebrał garnek za drugie miejsce.


W Asian Others trzecie miejsce zgarnął perłowo biały Eclipse Cabrio Freda, natomiast pierwsze dwa miejsca to powtórka z Sosnowca - drugie miejsce dla jednej z najmocniejszych furek w stawce czyli Nissana S14 Liska, a pierwsze dla Luksusowego Lexusa. Kolejny raz na trzecim stopniu podium w Hondzie znalazł się Paweł ze swoim Civiciem IV generacji. Stopień wyżej wskoczył Grzesiek Lisowski, właściciel brązowego CRX. Pierwsze miejsce przypadło Hondzie CRX Del Sol Dragona, który tym razem zaprezentował ciekawą zabudowę bagażnika. Mocne wejście zaliczyła również Magda, pierwsza przedstawicielka płci pięknej w tegorocznej edycji Wojny Północ-Południe, której matowo-czarny Smart roadster wygrał klasę Profi. Drugie miejsce przypadło bardzo głośnemu Punto Maydaya, trzeci był Ojciec i jego Seat Leon.

Tytuł Best of the best, czyli najgrubszego z najgrubszych i równy 1000 złotych zdobył Sebastian Ulrich i jego kompleksowo przerobione Audi 80, tym samym podsumowując ten bardzo udany debiut.

W skrócie ósma eliminacja Wojny Północ-Południa przebiegła pod znakiem debiutów, bo aż sześć samochodów, które po raz pierwszy pojawiły się na WPP zdobyło puchary. Ogólny poziom całej eliminacji był bardzo wysoki, impreza przyciągnęła masę widzów i w miłej atmosferze rozegrała się jedna z ciekawszych eliminacji, co dobrze zapowiada zbliżające się Summer Cars Party, na którym 26 września odbędzie się kolejna potyczka z cyklu Wojny Północ - Południe. Nie może Was tam zabraknąć!

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA