Wojna po raz piąty - Sosnowiec

Wojna Północ-Południe
Wojna Północ-Południe

 

Oprócz znanych już z poprzednich eliminacji furek, doturlało się też kilka nowości, które zdrowo zamieszały w końcowej klasyfikacji. Warto wspomnieć, że była to też pierwsza międzynarodowa impreza z cyklu WPP, gdyż do Sosnowca przyjechali znani ze startów w serii TuningCup Czesi.

Zdecydowanie najmocniej obsadzona została klasa German&Vag Modern. Poziom był piorunujący, o awansie na pudło po raz kolejny decydowały pojedyncze punkty. Wiele świetnych samochodów musiało obejść się smakiem. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Michal Koteles z Czech i jego fantastyczna, kompleksowo zmodyfikowana Skoda Fabia. Podobnie jak na Men's Day, na 2 miejscu zameldował się Jaro i jego VW Polo 6N2, na trzeciej pozycji natomiast wylądował Lelek, wraz ze swoim Audi 80 Cabrio, które zadebiutowało w WPP. Tuż poza podium znalazły się tak świetne fury, jak totalnie G-Style'owy Golf III Kevina, czy tłusty Mercedes W202 Raff'a z PTM. German&Vag Classic frekwencją nie rozpieszczał, więc i wyniki nie są zaskoczeniem. Miejsce nr 1 dla Davida i jego błękitnego MK1, tuż za nim Lagos z kultowym MB 500SEC. Klasa Hondy, to klasyczna dominacja CRX'ów wszelakiej maści. Kiedy nie ma PPM'a i jego Kanarka, prym wiedzie Dragon ze swoim żabiozielonym DelSolem. Nie inaczej było i tym razem - pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się, podobnie jak we Wrocławiu, Grzegorz Lisowski z CRX generacji 2. Najniższy stopień podium zwiedził Marek Zajączkowski, który zadebiutował z mocno kontrowersyjną interpretacją DelSol'a. Asian others tym razem także bardzo mocne. Lisek, wraz ze swoim s14 musiał ustąpić pierwszego miejsca Luxusowi z GTN, który zaprezentował systematycznie ulepszanego Lexa IS 200. Na trzecim miejscu wylądował Kaniowy i jego Lanos.

Rat'y jakoś boją się wyjazdów na zloty. Tym razem jedynie 2 samochody stanęły w konkursy. 2 miejsce, podobnie jak we Wrocławiu, zgarnął Daniel Królik ze swoim wesołym Fiatem CC. Debiutujący w WPP Łukasz Rybak, przywiózł do Sosnowca Fiata 126p, który urzekł sędziów dość nowatorskim podejściem do szczurzego tematu, co pozwoliło na wygranie klasy. Cieszy nas niezmiernie, że kategoria Profi nabiera kolorytu. O oczko niżej niż na Tuningowsiku uplasował się Ojciec i jego Seat Leon. Miejsce numer 2 przypadło Fryzjerowi, który zaprezentował Golfa III, na najwyższym stopniu podium stanął natomiast Zbyszek Adamczyk - właściciel najmocniejszego samochodu w stawce - Forda Mustanga, o mocy przekraczającej 500km. W Classicu wystartowało tylko jedno auto, za to gabarytami spokojnie mogące równać się z 3 innymi. Cadillac DeVille Coupe, którego przytargał ze Stanów Michał Nowak, wraz z pijanym murzynem wystającym z bagażnika, zgarnął pierwsze miejsce. Na koniec zostawiliśmy klasę Mediterranean, która kolejny raz była niesamowicie mocna. Miejsce nr 3 to sympatyczna wizja na Fiata 126p zaprezentowana przez Józefa Waloszka. Na drugi stopień podium tym razem wdrapał się Grzesiek ze swoim pomarańczowo-śliwkowym Pugiem 206. Kiedy jednak na macie pojawia się Sej prowadzony przez Kocosa, werdykt nie może być inny - 1 miejsce. Co więcej, na tej bardzo mocno obsadzonej imprezie, bordowe Seicento zdobyło także tytuł Best of the Best, ze świetnym wynikiem 254 punktów!

Oprócz WPP, organizatorzy zlotu, który gościł V eliminacje przygotowali swoje konkursy, które śmiało można podciągnąć pod wojenne kategorie specjalne. Prym w nich wiedli Kocos oraz Michal z Czech, którzy wywieźli z Sosnowca w sumie 10 tytułów. Nie będzie kłamstwem powiedzieć, że 5 eliminacja WPP była dotychczas najlepszą. Największa ilość samochodów, z których znakomita większość prezentowała wysoki poziom, zagraniczni goście, jak zwykle cudne hostessy - niczego nie brakowało. Może jedynie kilku promyków słońca, które w tym roku nie rozpieszcza tak uczestników jak i organizatorów. WPP kolejny raz zaatakuje już 5 lipca w Limanowej. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich na tę imprezę!

 

Zobacz również:
REKLAMA