Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wolniej na niemieckich autostradach

Remont autostrady Remont autostrady

Niemcy kuszą rozbudowaną siecią autostrad, na których z natury nie obowiązują ograniczenia prędkości. Oczywiście nie brakuje odcinków, na których obowiązują limity, ale wciąż można bez problemu, zgodnie z przepisami wycisnąć ostatnie soki ze swojego auta w kwestii wysokich prędkości.

Niebawem zmieni się to w jednym z krajów związkowych na południu Niemiec. Wybory w Badenii-Wirtembergii wygrała właśnie Partia Zielonych, a jej program wyborczy postulował m.in. ograniczenie prędkości na autostradach do 120 km/h. Nie chodziło jednak o podniesienie bezpieczeństwa na drogach, ale o ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Według analiz przeprowadzonych na zlecenie tej partii samochody odpowiadają za 30% emisji CO2 w tym regionie, co nie podoba się ekologicznie zorientowanym politykom.

Ciekawe jak na tę wiadomość zareagują zarządy Mercedesa czy Porsche - marek, które w tym regionie mają swoje główne siedziby.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Oczywiście jadące 120km/h auto z silnikiem 6 litrów V8 będzie mniej "zanieczyszczać", niż pospolite 2.0 przy 200km/h.
  MarCiNeK, 2011-04-01 11:54:40
 • avatar
  zgłoś
  Strajków się nie spodziewam, ale nie mieli w co uderzyć tylko jak zwykle w samochody. Duża emisja i już ograniczamy. Czekać tylko jak na wszystkich odcinkach autobahnów zaczną wprowadzać ograniczenia (tfu tfu, na psa urok ).
  ~Samuraj, 2011-03-30 22:24:09
 • avatar
  zgłoś
  Zmiany w rządach krajów związkowych mogą prowadzić do ograniczeń prędkości niezależnie od przepisów w całych Niemczech.
  auto motor i sport, 2011-03-30 09:39:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij