Wrocławianie na Monte Carlo Historique

Monte Carlo Historique Grzegorz Chyła
Monte Carlo Historique
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W tegorocznej edycji tej słynnej imprezy wystartuje blisko 350 załóg, w tym sześć z Polski. Na liczącą prawie 2500 km trasę mogą wyjechać jedynie samochody mające 30 lat i więcej oraz startujące już niegdyś w rajdzie Monte Carlo (w latach między 1955 a 1980 roku).

Trzy z załóg pożegnaliśmy w sobotę na wrocławskim rynku, a jednym z gości honorowych uczestniczących w tym wydarzeniu był sam Sobiesław Zasada. Wśród nich dwie wystartują Fiatami 125p (Dariusz Bienkowski z Andrzejem Dyszyńskim oraz Andrzej Postawka z synem Stanisławem), a jedna poczciwym Oplem (Ryszard Hornik).

Andrzej Postawka do tej pory już dwa razy startował w historycznym rajdzie Monte Carlo. Za pierwszym razem, w 2008 roku pilotował go nasz redakcyjny kolega Julian Obrocki. Załoga ukończyła zmagania na 212 miejscu, natomiast w zeszłym roku (tym razem pilotował go jego syn Stanisław) - na 109 miejscu.

Monte Carlo Historique rozpoczyna się 28 stycznia od tak zwanego "zlotu gwiaździstego" z pięciu miejsc Europy. Polscy kierowcy wystartują z niemieckiej miejscowości Bad Hombourg, natomiast pozostali uczestnicy z Barcelony, Turynu, Kopenhagi i Reims. Następnie wszystkie załogi spotkają się ze sobą już na trasie rajdu.

Impreza zakończy się 3 lutego pod kasynem w Monte Carlo.  

 

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA