REKLAMA

Wybrzeże zdobyte

Wojna Północ-Południe - Gdynia
Wojna Północ-Południe - Gdynia

Pogoda nie rozpieściła, chociaż tak naprawdę wszyscy cieszyli się że nie pada jak dzień wcześniej, bowiem Gdynia przywitała nas w sobotnie popołudnie przytłaczająco szarym niebem i strugami ulewnego deszczu. W temacie pogody wypada jeszcze wspomnieć, że dwie piękne dziewczyny firmujące Wojnę Północ - Południe podczas eliminacji zrobiły naprawdę dobrą robotę. Naprawdę nie wiemy o jak ciepłych krajach myślały, ale bez żadnego grymasu niezadowolenia z powodu panującego chłodu, w całkiem skąpych strojach zagrzewały do zabawy zmarzniętą już nieco publikę. Duże brawa oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia po pewnym przecież przeziębieniu dla obu pięknych Pań.

Pomimo średnio obiecującej aury, sznur VW-maniaków zaatakował bramy Speed Manii już na godzinę przed oficjalnym otwarciem bram. Pojawiło się oczywiście kilka innych Niemców, oraz kilku przedstawicieli japońskiej, włoskiej i francuskiej motoryzacji co pozwoliło mocniej obsadzić stawkę uczestników eliminacji w odpowiednich kategoriach - było więc co oglądać.

Zdecydowanie najmocniejsza okazała się oczywiście klasa German & VAG Modern, w której to o zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty. Konkurencja była bardzo mocna, a pierwsze miejsce w klasie które przypadło fantastycznemu Golfowi III Marcina Stefaniaka było jak najbardziej zasłużone. Auto robi naprawdę doskonałą robotę!

Drugim najładniejszym niemcem na imprezie okazał się być Opel Astra ze Szczecina który nas również uraczył przepięknym lakierem i niezwykle dopracowanym wnętrzem. Niewiele gorszy okazał się bandycki Golf R32 turlający się na czarnych jak sam diabeł felgach Porsche, zajmując tym samym trzecią lokatę German & VAG Modern.

W klasie Asian Others mocno porządził Alan Kaszyński i jego 350Z biturbo, zbierając zasłużenie garnek z nr 1. Ten samochód to zresztą chyba najlepszy dowód na to, że czasami lepiej mało a dobrze. Gleba, dobra felga i odpowiednio dobrane detale nawet w japońskich wozidłach stoją dziś w tuningowej hierarchii wyżej niż laminat i metrowe spojlery tylnej klapy. Klasę śródziemnomorską zdominował Shymek i jego dopieszczone Renault Clio III - kolejny dowód na to, że nawet francuskiemu samochodowi lżej bez laminatu, a lepiej w carbonie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

O ile oba wymienione przed chwilą samochoduy znamy już z sezonu 2008, tak zupełnie zaskoczył nas Golf II Andrzeja Osińskiego, reprezentujący szczurzy naród. Trzeba wiedzieć jak dobry Rat ma wyglądać, pomimo tego że niektórzy myślą inaczej, nie wystarczy przecież zdarty lakier, brud i walające się wszędzie bez większego sensu graty z epoki. Andrzej jak widać świetnie to rozumie, co nie uciekło uwadze sędziów Wojny Północ - Południe.

Z pucharem za najlepszy samochód eliminacji i czekiem na 1000zł w ręku, Speed Manię opuścił Marcin Stefaniak, właściciel wspomnianego wcześniej granatowego Golfa trzeciej generacji. Bez wątpienia w pełni zasłużona wygrana, kompleksowość i charakter dokonanych w samochodzie zmian dosłownie zmiótł konkurencję.

Podczas eliminacji Wojny Północ - Południe rozegrano również pierwsze w Polsce zawody Bass Race. Całość zmagań podzielono na dwie kategorie, a zwycięzców wyłoniła runda play-off. Chętnych do zmagań w zawodach Bass Race było naprawdę sporo, co bezpośrednio przełożyło się na poziom konkursu oraz uzyskane przez startujących wyniki. Podczas pierwszej rundy, system grający pomarańczowego Golfa III uderzył z mocą 129.9 dB wyrównując tym samym rekord Europy w klasie 120-129.9 dB.

Podsumowując zarówno gdyńską Speed Manię jak i drugą eliminację Wojny Północ-Południe, trzeba powiedzieć że było bardzo pozytywnie. Ciekawe atrakcje, piękne samochody, śliczne War Girls, basowe zmagania i spora liczba rozdanych złotek wpisują Speed Manię na listę imprez, na których po prostu trzeba być. Na przyszły rok organizatorom proponujemy jedynie nieco zwiększyć datki na mszę w intencji pogody.

Teraz tymczasem front wojenny przesuwa się do Wrocławia i Warszawy za razem, gdzie dzień po dniu odbędą się wielkie bitwy o Tuningowisko i Men's Day. Szczegóły dotyczące obu wydarzeń już wkrótce pojawią się na oficjalnej witrynie internetowej Wojny Północ - Południe, jednak zainteresowanym już proponujemy rezerwację miejsc.

 

zobacz galerię

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA