Wyciekły kolejne zdjęcia Kia Sportage

Im bliżej premiery, tym więcej przecieków pojawia się na temat modelu Kia Sportage. Koreański przedstawiciel segmentu SUV ujawnił się w pełnej krasie. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

To już kolejny przeciek dotyczący koreańskiej marki w ostatnich dniach. Kilka dni temu prezentowaliśmy pierwsze zdjęcia nowego modelu Optima. Koreański serwis internetowy TheKoreanCarBlog zaprezentował pierwsze zdjęcia nowej Kii. Nad wyglądem nowej generacji pracowała ekipa projektantów z Europy. Sportage nabrał jeszcze agresywniejszych i bardziej dynamicznych kształtów. Nie wiemy jeszcze jak wygląda wnętrze, ale informatorzy donoszą o tym, że Kia bardzo mocno popracowała nad jakością wnętrza. Próbkę nowej jakości można zobaczyć w nowej generacji Sorento.

REKLAMA

Nowa Kia Sportage współdzieli platformę z Hyundaiem Tucson. Pod maską pojawią się te same silniki oraz skrzynie biegów. Można się spodziewać silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra, którego moc to 135 KM w wersji wolnossącej. Ten sam silnik wyposażony w turbosprężarkę będzie generował 184 KM. W wachlarzu jednostek Diesla pojawi się motor o pojemności 1,7 litra (115 KM) oraz 2,0 (136 i 184 KM).

Standardowo jednostki będą współpracować z sześciobiegową przekładnią ręczną. W opcji będzie dostępny sześciobiegowy automat lub siedmiobiegowa skrzynia dwusprzęgłowa. Klienci będą mieli do wyboru wersję napędzaną na przednią lub wszystkie osie.

Oficjalna prezentacja czwartej generacji Kia Sportage nastąpi podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w połowie września.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA