Wygładzona - Skoda Octavia

Skoda Octavia po faceliftingu
Skoda Octavia po faceliftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tradycyjnie już zmiany na zewnątrz objęły przednią i tylną część nadwozia. Stare ostro zarysowane reflektory zastąpiły nowe, mocno zachodzące na błotniki i wyoblone. Z tylu, zarówno w liftbacku i kombi, znajdziemy inny zderzak i lekko zmienione lampy.

Wnętrzu zafundowano nowy system nawigacji z 30-gigowym twardym dyskiem, kierownicę - taką samą, jak w Superbie - oraz odnowioną konsolę środkową. Nowe i lepsze są tez materiały, które już w Octavii sprzed faceliftingu były i tak bardzo dobre. Zmieniono też fotele.

Gama silników została rozszerzona o turbodoładowaną jednostkę napędowa 1.4 TSI o mocy 122 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 200 Nm, uzyskiwanym w fantastycznym przedziale od 1500 do 4000 obr/min! Może ona współpracować z 7-biegową zautomatyzowaną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Octavia liftback z tym silnikiem pod maską pierwsze 100 km/h osiąga w czasie 9,7 s, zaś jej prędkość maksymalna to 203 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi jedyne 6,6 litra na 100 km.

Odnowioną Skodę Octavię będzie można zamawiać jeszcze w tym roku.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

źródło: informacja własna

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA