Wyjątkowe BMW X5 z silnikiem V12

Podczas konkursu elegancji na wyspie Amelia zostanie zaprezentowany wyjątkowy egzemplarz BMW X5 o którym świat zapomniał. Wersja Le Mans ma pod maską potężny silnik V12 i powstała by uczcić zwycięstwo w legendarnym wyścigu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 283 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

W 1999 roku wyścig Le Mans należał do BMW. Z tej okazji bawarski producent przygotował specjalną wersję swojego największego i jedynego SUV-a. Lekko obniżone zawieszenie i poszerzone nadwozie to nie były jedyne zmiany. BMW X5 Le Mans można było rozpoznać bo wybrzuszeniu na masce i tylnym wydechu montowanym centralnie.

REKLAMA

Wydobywał się z niego rasowy bulgot jednostki V12, która pochodziła prosto z wyścigówki startującej w Le Mans. Sześciobiegowa skrzynia ręczna potrafiła przenosić na asfalt 700 KM maksymalnej mocy. Auto rozpędzało się do 100 km/h w 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła 310 km/h i była ograniczona elektronicznie.

Hans-Joachim Stuck zabrał ten egzemplarz na Nurburgring w 2001 roku i wykręcił tam imponujący czas 7 minut 49,92 sekund. Do dzisiaj ten wynik robi wrażenie. Według serwisu Nurburgringlaptimes.com sportowo-rekreacyjne BMW było lepsze od Lamborghini Gallardo czy Ferrari F430.

Ten wyjątkowy egzemplarz pojawi się już za kilka dni podczas konkursu elegancji na wyspie Amelia, na Florydzie.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA