Wyjątkowy Land Rover Defender na sprzedaż

Rowan Atkinson postanowił sprzedać jeden ze swoich samochodów. Popularny aktor pozbywa się Defendera z limitowanej edycji.

Land Rover Defender 90 Heritage
Land Rover Defender 90 Heritage Rowana Atkinsona
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 274 600 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Rowan Atkinson w świadomości wielu osób zaistniał jako Jaś Fasola. Inni wiedzą natomiast, że Atkinson jest wielkim fanem i kolekcjonerem wyjątkowych samochodów. W jego garażu stał do niedawna legendarny McLaren F1, którego później rozbił, a następnie sprzedał za - bagatela - 8 mln funtów.

REKLAMA

Inne rarytasy w garażu Rowana Atkinsona to Mercedes SLS AMG, Rolls-Royce Phantom Coupe z silnikiem V16 czy Aston Martin V8 Zagato. Był też Land Rover Defender 90 Heritage z limitowanej kolekcji, który właśnie trafił na aukcję. Rowan Atkinson najpewniej pozbywa się auta, by zrobić w garażu miejsce dla Defendera 110, czyli dłuższej wersji terenowego klasyka, którego jest od niedawna szczęśliwym właścicielem.

Wyjątkowy egzemplarz ma na liczniku przebieg 2260 mil. Jest jednym z zaledwie 400 brytyjskich egzemplarzy powstałych w ramach specjalnej, limitowanej edycji na zakończenie 67-letniej produkcji Defendera.

Pomalowany jest zielonym lakierem Grasmere Green. Właściciel dokonał w nim kilku usprawnień, jak lepszy system audio, hak holowniczy oraz specjalne miejsce do przewozu psa.

Atkinson otrzymał go pod koniec listopada 2015 roku i niemal nim nie jeździł - raptem niewiele ponad 3600 km. Auto, dostępne wówczas w cenie 27,8 tys. funtów, jest więc oferowane jako niemal nowe, a do tego niedawno przeszło swój pierwszy przegląd w ASO.

Aukcja Silverstone Classic odbędzie się pod koniec lipca. Eksperci spodziewają się ceny końcowej na poziomie 38 - 45 tys. funtów. Zważywszy jednak na wyjątkowość tego konkretnego egzemplarza, może to być o wiele większa kwota.

Zobacz także:
REKLAMA