Wykryta wada systemu hamowania w modelach Volvo

Volvo wzywa do serwisów 750 000 samochodów z całego świata, po tym jak duński automobilklub (FDM) odkrył defekt systemu autonomicznego hamowania.

Volvo XC60 materiały prasowe
Volvo XC60 braking system
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 190 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Producent błyskawicznie zareagował na wyniki testów FDM. W niedługim czasie tysiące właścicieli Volvo na całym świecie otrzymają wezwanie do serwisów w celu weryfikacji problemu. 
Defekt został odkryty podczas testów systemów autonomicznej jazdy. Volvo XC60 notorycznie nie reagowało na ustawioną na torze przeszkodę i nie uruchamiało sytemu automatycznego hamowania. Po tym jak Volvo zostało poinformowane o wynikach testu, niezwłocznie wysłało ekspertów do Dani w celu rozpoczęcia dochodzenia. Wadliwy egzemplarz został zabrany do centrum testowego w Göteborgu i tam ujawniono, że wada dotyczy wszystkich samochodów Volvo produkowanych od 21 stycznia 2019 roku do dziś. Volvo zapewnia, że błąd związany jest z oprogramowaniem, dlatego zaprasza właścicieli wszystkich zainfekowanych samochodów do serwisu w celu uaktualnienia systemu. Jak się okazało usterka jest powodowana przez czujnik temperatury ulokowany przy kamerze na przedniej szybie. Właściciele Volvo oczywiście mogą skontaktować z lokalnym dealerem w celu umówienia wizyty.

REKLAMA

 

Prawidłowe działanie systemu automatycznego hamowania 

 

Wadliwe działanie systemu automatycznego hamowania

 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA