Wypadek Kubicy – oświadczenie teamu Lotus Renault GP

Na stronie internetowej Lotus Renault GP możemy przeczytać, że u Polaka zdiagnozowano wielokrotne złamania prawego ramienia i nogi, a także kilka rozcięć przedramienia, które mogły wpłynąć na sprawność jego prawej dłoni.

Lekarze po trwającej ponad siedem godzin operacji wypowiadali się z umiarkowanym optymizmem. Stan Roberta jest stabilny, ale poważny. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i zostanie obudzony w poniedziałek rano.

Profesor Mario Igor Rosello, dyrektor Regionalnego Centrum Chirurgii Dłoni szpitala San Paolo w Savonie, gdzie był operowany Robert, powiedział: "To była bardzo ważna i skomplikowana operacja. Prawe przedramię Kubicy było rozcięte w dwóch miejscach, ze znaczącym uszkodzeniem kości i ścięgien. Zrobiliśmy co w naszej mocy by przywrócić sprawność przedramienia. W operacji brało udział siedmiu lekarzy, podzielonych na dwa zespoły." Dodał jeszcze, że po operacji dłoń Roberta była dobrze unaczyniona i ciepła, co jest pocieszające. Teraz Robert znajduje się pod stałą opieką medyczną, gdyż jego stan pozostaje poważny.

Kolejnego oświadczenia na temat stanu zdrowia Roberta możemy się spodziewać około godziny 9:30.

REKLAMA
REKLAMA