Wyścigowy weekend w Poznaniu

Kia Lotos Cup Paweł Łapot
Kia Lotos Cup - Hungaroring 2009
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Okrążenie toru mierzy 4083 metry, kierowcy w pro_cee'dach będą rywalizowali o punkty w dwóch wyścigach po 12 okrążeń, natomiast ci startujący w Picanto dwukrotnie ścigać się będą na dystansie 10 okrążeń. Poprawiona nawierzchnia toru ma gwarantować pewne i szybsze niż rok temu pokonywanie 5 lewych i 9 prawych zakrętów. Najdłuższa prosta mierzy 560 metrów, na jej końcu zawodnicy w szybkich cee'dach uzyskują niemal 200 km/h, kierowcy w małych Picanto jadą z prędkością około 160 km/h.

W stawce cee'd LOTOS Cup prowadzi Kamil Raczkowski, które w obu wyścigach pierwszej rundy wygrywał minimalnie z Andrzejem Gasenką i Łukaszem Błaszkowskim. W niedzielę koło 16.00 poznamy kto tym razem zostanie zwycięzcą. W piątek odbędzie się pierwsza seria kwalifikacji, w sobotę - druga. O miejscach zajętych na polach startowych w niedzielnych wyścigach zadecydują czasy uzyskane w piątkowych i sobotnich biegach kwalifikacyjnych.

Po zwycięstwach w obu wyścigach pierwszej rundy Picanto LOTOS Cup na czele klasyfikacji jest Michał Kijanka. Już w czasie konferencji prasowej po zakończeniu wyścigu na Węgrzech przewidywał, że w kolejnych rundach utrzymanie pierwszego miejsca będzie bardzo trudne. Wszystko zdaje się potwierdzać tę opinię, bo do walki o zwycięstwo szykuje się co najmniej kilkoro świetnych kierowców.

Wśród nich dwie panie. Magdalena Wilk i Ola Furgał pokazały w pierwszej odsłonie, że nie zamierzają biernie przyglądać się poczynaniom rywali i są w stanie zagrozić najlepszym. Z kolei panowie bez żadnej taryfy ulgowej planują wykorzystanie każdej okazji do zmuszenia wszystkich, nie tylko koleżanek, do oglądania swoich tylnych świateł.

Piotr Materzyński, Maciej Kopański czy Marcin Ułasewicz zapowiadają szybką i skuteczną jazdę, każdy z nich wierzy, iż jest w stanie zdobyć najwyższy stopień podium. Maciej Struk, Jakub Chmiel i wszyscy, którym nie udało się zmieścić na podium w pierwszej odsłonie serialu - zamierzają wziąć srogi, sportowy rewanż na dobrze wszystkim znanym torze w Poznaniu.

Komu się ta sztuka uda okaże się w najbliższą niedzielę. Pewne jest, że będzie to bardzo wyrównana, zacięta i emocjonująca rywalizacja. Wyścigi Picanto LOTOS Cup rozpoczną się o 11.00 w niedzielę, kierowcy serialu cee'd LOTOS Cup ruszą do walki o 14.30.

Źródło: Kia Lotos Cup

 

Zobacz również:
REKLAMA