Wysokiej klasy konkurent BMW M5

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Najnowsze dzieło niemieckiego tunera ma pod maską podwójnie turbodoładowaną jednostkę napędową V8 o pojemności 4,4 litra, która w zwykłej "piątce" 550i ma 407 KM mocy. Jak twierdzą specjaliści z Alpiny, ich wersja dzięki mocy 507 KM i momentowi obrotowemu o wartości 700 Nm, bez problemów rozpędza się do 100 km/h w 4,7 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 307 km/h.

Zdaniem tych samych panów, B5 Biturbo przy powyższych osiągach charakteryzuje się najniższym zużyciem paliwa w swojej klasie (średnio 9,0 litra na 100 km) i równie niską emisją CO2 (252g/km).

Jeszcze jedną rzeczą, jaka różni produkt Alpiny od BMW jest skrzynia biegów. Inżynierowie zdecydowali się na użycie zmodyfikowanej wersji ośmiostopniowej przekładni automatycznej ZF, zamiast mechanizmu z podwójnym sprzęgłem.

Pierwsze dostawy groźnego rywala M5 zapowiedziano na jesień bieżącego roku. Nie podano natomiast oficjalnej informacji dotyczącej kwoty, za jaką można go będzie nabyć. Zainteresowani zakupem powinni jednak spodziewać się ceny w granicach 70 000 funtów brytyjskich.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA