Wystawa w Paryżu – cztery światowe premiery Chevroleta

Chevrolet, Aveo, Captiva, Orlando, Cruze
Premiery Chevroleta

W Paryżu Chevrolet przedstawi niewielkiego hatchbacka Aveo, rodzinne Orlando, odświeżonego SUVa Captivę, a także i pięciodrzwiowego hatchbacka Cruze.

Orlando jest pierwszym modelem Chevroleta wkraczającym do europejskiego segmentu rodzinnych vanów. Orlando ma łączyć funkcjonalność i nowe podejście do segmentu samochodów rodzinnych, z jednej strony przejmując śmiały, charakterystyczny front Chevroleta, a z drugiej - prezentując niski dach i inspirowaną pojazdami typu crossover sylwetkę.

Klienci będą mogli wybrać jeden z trzech silników Chevroleta - jednostkę benzynową o pojemności 1,8 litra oraz dwie jednostki wysokoprężne o pojemności 2,0 litrów o różnej mocy.

Nowy, pięciodrzwiowy Chevrolet Aveo wprowadzi elementy stylistyki "hot-hatch" do segmentu małych pojazdów. Ma to być samochód odpowiadający europejskim upodobaniom w kategoriach designu i dynamiki. Chevrolet przewiduje, iż nowe Aveo przyciągnie młodszych klientów.

Nowe Aveo, wchodzące na rynek europejski latem 2011 roku, jest dłuższe i szersze od obecnego modelu. Ma przestronniejsze wnętrze i stosunkowo dużą przestrzeń bagażową.

Dostępna będzie kompleksowa oferta czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych, wykorzystujących rozwiązania takie, jak inteligentny system zmiennych faz rozrządu, czy też technologia wtrysku paliwa common rail. W przypadku wybranych silników opcjonalnie będzie również dostępna sześciobiegowa skrzynia biegów.

Captiva - odświeżony SUV Chevroleta - mieć będzie swą światową premierę w Paryżu, a na rynki europejskie wprowadzony zostanie wiosną 2011 roku. Zastosowanie nowego 3-litrowego silnika benzynowego V6 o mocy 258 KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu czyni z nowej Captivy jednego z najmocniejszych SUV-ów dostępnych na rynku. Auto dostępne będzie również z turbodoładowanym, wysokoprężnym silnikiem 2,2 litra w wersjach o mocy 163 lub 184 KM. Uzupełnieniem oferty jest jednostka 2.4 DOHC o mocy 171 KM.

Cruze'a w wersji hatchback zobaczymy w salonach w połowie przyszłego roku. Póki co wiadomo, że przestrzeń bagażowa hatchbacka wynosi blisko 400 litrów, a bliższe informacje ogłoszone zostaną w terminie poprzedzającym wprowadzenie pojazdu na rynek.

 

Zobacz także:
REKLAMA