REKLAMA

Wznowienie produkcji VW ID.3

Fabryka Volkswagena w Zwickau znowu produkuje model ID.3, ale na razie w mniejszej ilości i w dużo wolniejszym rytmie pracy. Wdrożono przy tym wiele dodatkowych środków służących ochronie zdrowia pracowników. 

materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W tej trudnej sytuacji wyznaczono nowe priorytety: dla Volkswagena zdrowie pracowników jest ważniejsze niż szybkość produkcji. Bardziej niż wysokość dziennej produkcji liczy się fakt, że proces transformacji w kierunku pojazdów elektrycznych znowu nabiera rozpędu, a w ramach tego procesu ID.3 jest jednym z najważniejszych modeli. W pierwszym etapie, przy zmniejszonym tempie pracy, w Zwickau będzie powstawać dziennie 50 egzemplarzy ID.3 – to jedna trzecia produkcji z okresu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Zakład w Zwickau to pierwsza fabryka Volkswagena w Niemczech, która ostrożnie wznowiła produkcję po jej przerwaniu w połowie marca. Działalność podjęły też niektóre działy w zakładach wytwarzających komponenty samochodowe, oczywiście przy zachowaniu niezbędnych środków ochrony pracowników, a w prawie wszystkich fabrykach Volkswagena w Chinach rozpoczęto normalną pracę. VW podkreśla, że podczas ponownego uruchamiania produkcji priorytetem są bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, nawet jeśli powstanie mniej samochodów.

REKLAMA

 

materiały prasowe
Dla Volkswagena zdrowie pracowników jest ważniejsze niż szybkość produkcji

 

REKLAMA

REKLAMA

 

Ponowne uruchamianie produkcji będzie następować w etapach, odpowiednio do specyfiki zakładów. Zarząd i Rada Pracownicza uzgodniły, jakie środki zostaną podjęte do ochrony przed koronawirusem. Należą do nich m.in. zachowanie odpowiedniego odstępu i środków higieny, obowiązek noszenia masek ochronnych na stanowiskach, na których nie jest możliwe zachowanie odległości 1,5 metra między pracownikami, częstsze czyszczenie stanowisk, taka organizacja pracy, aby pracownicy z różnych zmian nie mieli ze sobą kontaktu oraz wezwanie do dobrowolnego poddawania się codziennym pomiarom temperatury ciała przed rozpoczęciem pracy. Regulacje obowiązują na terenie zakładów i dotyczą również pracowników firm partnerskich oraz świadczących usługi.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA