Wzrosty cen paliw trwają

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

W stałych notowaniach cen paliw na stacjach w Polsce, jakie regularnie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, w tym tygodniu przeciętna cena benzyny 95 wynosi 4,39 zł/l, czyli o 3 gr. więcej niż w zeszłym. Również o 3 gr. wzrosła przeciętna cena oleju napędowego, osiągając 4,03 zł/l. Podwyżek należało się spodziewać, e-petrol.pl uprzedza o nich już od jakiegoś czasu. Potaniał, ale kosmetycznie o grosza, autogaz (obecnie kosztuje on 2,22 zł/l).

W "rankingu" cenowym województw, jeśli chodzi o benzynę 95 województwem o najniższej przeciętnej cenie jest teraz śląskie, zaś o najwyższej - opolskie. W przypadku oleju napędowego najtaniej znów na Górnym Śląsku, na drugim biegunie znalazło się woj. warmińsko-mazurskie. Autogaz relatywnie nisko w stosunku do reszty kraju wyceniany jest w województwach świętokrzyskim i lubelskim, zaś wysoko - w dolnośląskim.

Pod koniec zeszłego tygodnia na giełdzie w Londynie baryłka ropy Brent wyszła ponad poziom 80 USD, który przez ostatnie kilka miesięcy był dość silnym punktem oporu. Najbliższe dni rozstrzygną, czy jest to sygnał rozpoczęcia już spodziewanej wiosenno-letniej tendencji umacniania cen ropy, czy też na razie tylko chwilowy ruch. Ważna dla dalszego rozwoju notowań będzie treść dzisiejszego raportu amerykańskiego Departamentu Energii o stanie zapasów ropy i paliw w USA za poprzedni tydzień, zawsze uważnie śledzonego przez graczy z rynku.

Źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA