X3 po liftingu i z nowym silnikiem

Na wystawie w Genewie BMW zaprezentuje odświeżoną wersję modelu X3. Poza drobnymi modyfikacjami stylistycznymi w ofercie pojawi się nowa jednostka wysokoprężna.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 213 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak w większości liftingów, zmiany nadwozia nie są jakieś imponujące. Pojawiła się nowa chłodnica i zderzak, zmieniony kształt mają reflektory, które dostępne będą również za dopłatą w technologii LED. Boczne lusterka mają wbudowane kierunkowskazy, a w tylnej części również zmieniony został zderzak. Patrząc na całość, BMW X3 nieco upodobniło się do większego X5.

We wnętrzu znajdziemy nowe materiały oraz zmienione niektóre detale. Nowością jest natomiast pakiet wyposażeniowy xLine. W jego skład wchodzą m.in. atrapy ochrony podwozia oraz specjalne felgi aluminiowe o rozmiarze 18 i 19 cali.

Nowością w gamie dostępnych jednostek napędowych jest dwulitrowy silnik wysokoprężny o mocy 190 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, który zastąpi 184-konną jednostkę. Dostępny w wersji X3 xDrive20d będzie również wyraźnie mniej spalał od swojego poprzednika.

Drobne modyfikacje dotknęły również pozostałe silniki w BMW X3. W sumie paleta jednostek napędowych będzie się składać z czterech diesli i trzech silników benzynowych o mocy od 150 do 313 koni mechanicznych.

Odświeżone BMW X3 zadebiutuje już za niecały miesiąc podczas wystawy samochodowej w Genewie i niedługo potem trafi do sprzedaży.

Zobacz także:
REKLAMA