REKLAMA

Yanosik z systemem Autopay do płacenia na bramkach

Aplikacje do płacenia na bramkach autostradowych zdobywają popularność. Teraz dołącza do nich popularny Yanosik, który oferuje usługę elektronicznych płatności w ramach systemu Autopay.

Aplikacja Yanosik z Autopay Materiały prasowe
Aplikacja Yanosik z Autopay
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na polskich autostradach działa już system płatności elektronicznych, które oparte są na systemie videotollingu i umożliwiają bezdotykowe, szybkie płacenie na bramkach bez zatrzymywania samochodu, z użyciem aplikacji na smartfon. Póki co w ten sposób płacić możemy na trasie A4 na odcinku Kraków-Katowice oraz na autostradzie A1 na północy Polski. W przyszłości jednak dołączyć mają kolejne odcinki A4 oraz A2, w tym te zarządzane przez GDDKiA.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Do tej pory, żeby skorzystać z możliwości płacenia elektronicznego i unikania stania w kolejkach do tradycyjnych bramek – te dla systemu Autopay są specjalnie oznaczone – trzeba było zainstalować dodatkową aplikację – Autopay, Skycash lub mieć jedną z aplikacji bankowych. Teraz jednak dla wielu kierowców pojawiło się ułatwienie w postaci udostępnienia płatności elektronicznych w ramach aplikacji Yanosik, z której korzysta 1,5 mln kierowców miesięcznie.

Firma Neptis S.A., operator aplikacji Yanosik, nawiązała współpracę z firmą Blue Media - spółką technologiczną, która od 1999 r. sukcesywnie wdraża innowacyjne rozwiązania w obszarze usług płatniczych i finansów. W ramach zawartego porozumienia, kierowcy z systemu Yanosik uzyskają dostęp do usługi Yanosik Pay. Na czym to polega?

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Przejeżdżaj przez bramki bez zatrzymywania

- Automatyczne opłaty na bramkach to nadal spora nowość na polskich autostradach. Postanowiliśmy więc udostępnić usługę Yanosik Pay dla użytkowników aplikacji Yanosik, która gromadzi największą społeczność kierowców w Polsce. Od teraz z poziomu smartfona i bez instalowania dodatkowych programów można dołączyć do elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay. Korzystanie z tej usługi jest bardzo wygodne i przydatne - komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

W praktyce wygląda to tak, że kierowca, który jest zarejestrowany w systemie Autopay, może przejechać przez specjalnie oznakowane bramki i automatycznie zapłacić za przejechany odcinek autostrady. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, by zapłacić za przejazd. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban (tzw. videotolling). Wszystko odbywa się praktycznie bez zatrzymywania pojazdu, co w rezultacie skraca czas przejazdu:

- Korzystanie z automatycznego poboru opłat jest trzy razy szybsze w stosunku do tradycyjnych bramek z obsługą manualną. Dodatkowo system Autopay jest całkowicie bezpieczny: każdy może śledzić historię swoich tras, pobierać faktury, a także zarządzać swoim kontem online - komentuje Miłosz Kurzawski, Autopay.

REKLAMA

REKLAMA

Jak płacić Yanosikiem za autostradę?

Prosto i bezkontaktowo. Wystarczy wejść w menu aplikacji Yanosik, wybrać opcję “Yanosik Pay”, a następnie założyć konto w systemie. Dzięki zarejestrowaniu danych o pojeździe, takich jak np. numer rejestracji oraz sposób płatności, kierowca może przejeżdżać przez wyznaczone strefy w punktach poboru opłat i nie tracić czasu na stanie w korkach do płatności. Całość odbywa się bezkontaktowo, co w czasach epidemii jest niezwykle ważne.

Z funkcji Yanosik Pay można korzystać na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne znajdującym się na autostradzie A1 oraz na odcinku Kraków - Katowice na autostradzie A4. W praktyce kierowcy mogą płacić automatycznie za pokonanie dystansu między Gdańskiem a Toruniem lub między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego.

Korzystasz z Yanosik Pay? Zaoszczędzisz pieniądze!

Co najmniej do końca września kierowcy korzystający z systemu Autopay mogą skorzystać ze zniżek za przejazdy na A4 Katowice - Kraków. Zmotoryzowani mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez ten system. Ceny różnią się w zależności od kategorii pojazdu.

Zarejestrowanie się do usługi Autopay z poziomu aplikacji Yanosik dostępne jest w systemie operacyjnym Android oraz iOS. Niezbędna jest aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA