REKLAMA

Z aplikacją Autopay przejedziesz autostradą szybciej i taniej

Już 300 tys. osób używa aplikacji Autopay umożliwiającej automatyczne opłacanie przejazdu autostradą. Na AmberOne A1 prowadzącej nad polskie morze, średnio co piąta transakcja (20,3 proc.) opłacana jest za pośrednictwem Autopay, a na odcinku Kraków-Katowice (A4), już ponad 10 proc. przejazdów realizowanych jest z wykorzystaniem aplikacji Autopay.

Autostrada materiały prasowe
Autostrada

Odsetek przejazdów opłacanych automatycznie może się jeszcze zwiększyć, ponieważ do końca września 2020 r. obowiązują preferencyjne stawki dla wszystkich korzystających z automatycznych płatności Autopay na A4. Kierowcy mogą zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce.

Aplikacja Autopay - pozwala ominąć korki

W okresie wakacji korki przy punktach poboru opłat na autostradzie bywają uciążliwe, szczególnie w upalne dni. Tego lata ruch może być jeszcze bardziej wzmożony, ponieważ wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie urlopów w kraju. Dzięki Autopay nie trzeba czekać w kolejce po odbiór biletu i pobór opłaty. Użytkownicy aplikacji mogą także skorzystać ze specjalnych bramek na autostradach. Dzięki temu czas podróży może skrócić się o kilka-kilkanaście minut.

REKLAMA

Aplikacja Autopay - Coraz popularniejsza

Za pośrednictwem Autopay, od początku jej działania, opłacono łącznie prawie 5 milionów przejazdów na dwóch polskich autostradach. Z uwagi na fakt, że Autopay to całkowicie bezdotykowa, a do tego wygodna i bezpieczna forma płatności za autostrady, kierowcy w ostatnich miesiącach jeszcze chętniej z niej korzystali, także w okresie obowiązywania lockdownu. 

Aplikacja Autopay - Jak działa?

Aby przejechać autostradą bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach, należy zainstalować w telefonie bezpłatną aplikację Autopay. Następnie użytkownik powinien założyć w niej swoje konto i dodać swój pojazd (markę i nr rejestracyjny) oraz kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której środki za przejazd będą pobierane automatycznie po zakończonym przejeździe. Podczas podróży nie trzeba uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, na który została pobrana aplikacja. Dzięki kamerom przy bramce system automatycznie rozpozna numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban (tzw. videotolling).

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA