Z rejestracją auta lepiej nie zwlekać

Tak wynika z projektu ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego. Jeśli właściciel będzie chciał zarejestrować auto po upływie ustawowych 30 dni od chwili zakupu, zapłaci o połowę więcej za dowód rejestracyjny, nalepki legalizacyjne, i nalepkę kontrolną.

Teraz dowód rejestracyjny kosztuje 54 zł, nalepki legalizacyjne 12,50 zł, a nalepka kontrolna 18,50 zł. Oznacza to, że po zmianie przepisów spóźnialscy będą musieli zamiast obecnych 85 zł zapłacić nawet 127,50 zł. I to przy założeniu, że nie zostaną podniesione opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego. O tym zadecyduje minister właściwy do spraw transportu w rozporządzeniu.

Resort Infrastruktury planuje dodatkowo wprowadzenie kontroli stacji kontroli pojazdów. Będzie je przeprowadzał nie tylko starosta, jak ma to miejsce teraz, ale również Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego. Ma to na celu uniemożliwienie dopuszczenia do ruchu pojazdów zagrażających bezpieczeństwu.

Sami diagności natomiast będą co dwa lata uczestniczyć w warsztatach doskonalenia zawodowego. Pozwoli to na uzupełnianie ich wiedzy związanej z postępem technicznym i nowymi przepisami prawa.

 źródło: gazetaprawna.pl

REKLAMA