Z rozpylaczem zapachów

Nowy Citroen C3
Nowy Citroen C3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pod względem koncepcji, najnowszy model francuskiej marki stanowi rozwinięcie poprzednika. Ma więc prawie jednobryłowe nadwozie, niemal identyczne proporcje, ale wygląda nowocześniej i bardziej elegancko niż do tej pory.

Auto mierzy 3,94 metry długości, 1,71 metra szerokości i odznacza się niezłym promieniem zawracania, wynoszącym 10,2 metra. Jak na pojazd miejski, C3 ma bardzo przyzwoity bagażnik o pojemności 300 litrów. Producent chwali się także, że we wnętrzu wygospodarował mnóstwo schowków, półek i półeczek.

Ciekawostką jest szyba "Zenith", zachodząca wysoko na dach. Takie rozwiązanie znamy chociażby z Opla Astry. W odróżnieniu od niej, ta w Citroenie może się przyciemniać, gdy na dworze mocno świeci słońce.

We wnętrzu auta, podobnie jak w większych modelach francuskiego producenta, znalazł się rozpylacz zapachów. Ponadto, nowe C3 oferuje zestaw audio z modułem USB (kompatybilny z iPodem), system głośnomówiący Bluetooth oraz nawigację MyWay.

Pod maską samochodu montowane będą cztery jednostki napędowe do wyboru. Dwie z nich to 1,4- i 1,6-litrowe turbodiesle o mocy 90 i 110 koni mechanicznych, natomiast dwie kolejne to jednostki benzynowe.  

Mają one pojemności 1.4 lub 1.6 litra i rozwijają moc, odpowiednio, 95 i 120 koni mechanicznych. Dzięki zachowaniu tej samej masy i lepszej aerodynamice (Cx = 0,30), nowy Citroën C3 zużywa mniej paliwa i wytwarza mniej CO2 niż poprzednik.

Na przykład z silnikiem 1.4 HDI FAP (z filtrem cząstek stałych) wytwarza średnio jedynie 99 gram dwutlenku węgla na 100 km. Do 2011 roku Citroen ma zamiar wprowadzić system start/stop drugiej generacji oraz zastosować trzycylindrowe, benzynowe jednostki napędowe.

Premiera nowego Citroena C3 nastąpi na zbliżającym się salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA