Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Zaczyna się ruch w górę cen paliw

Dystrybutor z paliwem

Za litr benzyny "95" trzeba zapłacić teraz w Polsce przeciętnie 3,86 zł/l, czyli o grosz więcej niż przed tygodniem. Na niektórych obiektach cena tego paliwa przekroczyła znów, po dłuższej przerwie, poziom 4 zł/l. Olej napędowy podrożał przeciętnie o 3 gr., do poziomu 3,52 zł/l. 2 gr. podwyżki zanotował przeciętnie autogaz, teraz kosztuje średnio 1,71 zł/l.

W ciągu ostatniego tygodnia w kilku województwach ceny paliw pozostały na poziomach praktycznie niezmienionych w porównaniu z poprzednim (np. w śląskim, dolnośląskim, pomorskim, małopolskim czy lubuskim), w niektórych jednak już obserwowaliśmy całkiem mocne ruchy do góry - największe jednocześnie dla wszystkich typów produktów w opolskim i świętokrzyskim.

Te podwyżki to efekt serii wzrostów cen w handlu hurtowym w Polsce w ostatnim czasie. Nie wszystkie stacje i nie wszystkie regiony zostały już objęte tym ruchem, więc w najbliższym czasie zostanie on pewnie dokończony.

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Lekko w górę poszły w ostatnich dniach ceny paliw na stacjach w Polsce, wg stałych notowań prowadzonych przez firmę e-petrol.pl. Podwyżki w tym tygodniu najpewniej obejmą dalsze obiekty.
    auto motor i sport, 2009-03-31 15:49:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij