Zakończenie sezonu VW Golf Cup 2015

25 kierowców z aż 10 krajów zawitało w miniony weekend do stolicy Wielkopolski – na Tor Poznań. W tym sezonie aż czterech kierowców przed finałową rundą miało szansę na sięgnięcie po tytuł mistrza. A było o co walczyć!

VW Golf Cup 2015
fot. Volkswagen
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oczywiście wszyscy jechali po tytuł mistrza w pucharze Volkswagen Golf Cup 2015. Ale na zwycięzce, oprócz wygranej czekał też czek na 30 000 euro oraz nowy VW Golf. Na tegorocznego laureata czekała jeszcze jedna niespodzianka - gościnny występ w finałowej rundzie serii Audi Sport TT Cup.

Cały weekend w Poznaniu należał do Dylana Pereiry. Luksemburczyk najszybciej przejechał okrążenie w piątkowych kwalifikacjach z czasem 1:43,730 sekundy. Okazał się szybszy od Jeffreya Krugera o 0,196 s. Miejsce w czołowej trójce oraz miano najlepszego polskiego kierowcy przypadło najmłodszemu w stawce Piotrowi Parysowi.

Pereira w sobotę powtórzył wyczyn z piątku i na metę zajechał jako pierwszy z przewagą ponad sześciu sekund nad drugim zawodnikiem. Niestety dla Dylana, na drugim miejscu zameldował się Jeffrey Kruger, który do końca wyścigu utrzymał się na drugiej pozycji i to on został zwycięzcą całego pucharu Volkswagen Golf Cup 2015, zdobywając w sumie 480 punktów. Drugi Pereira zgarnął w tegorocznej rundzie 454 punkty. Najlepszy z Polaków okazał się Michał Gadomski (327 pkt.).

W przyszłym sezonie ewolucja

W sezonie 2016 ma odbyć się sześć weekendów wyścigowych – w tym trzy w Polsce. Ma zmienić się także format wyścigów poprzez zwiększenie ilości jazdy dla zawodników w każdym weekendzie wyścigowym. To daje większą radość i satysfakcję z jazdy. Modyfikacjom mają zostać też poddane samochody. Oprócz toru Poznań wyścigi mają się też odbywać na Hungaroringu na Węgrzech, Red Bull Ring w Austrii, Lausitzringu czy czeskim Brnie.

 

Zobacz także:
REKLAMA