Zapowiedź VW Golfa Coupe?

VW Jetta Coupe
VW Jetta Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezentowany samochód wprawiany jest w ruch przy pomocy w pełni hybrydowego układu napędowego. Auto bazuje na tej samej płycie podłogowej, co Golf VI generacji, ale na rynku amerykańskim ma być znane jako Jetta Coupe.

REKLAMA

Nowy koncept Volkswagena ma pod maską 1,4-litrowy silnik TSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy 150 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 220 Nm. Jednostka ta współpracuje z 7-biegową przekładnią typu DSG oraz 27-konnym silnikiem elektrycznym.

Jest on "karmiony" z akumulatorów litowo-jonowych i potrafi samodzielnie napędzać samochód na niewielkim dystansie, dlatego można o nim powiedzieć, że jest autem w pełni hybrydowym.

Coupe Volkswagena do 100 km/h przyspiesza w ciągu 8,6 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 227 km/h. Auto średnio na 100 km ma zużywać 4,2 litra paliwa i emitować jedynie 98 gramów dwutlenku węgla na 1 km.

Coupe Volkswagena mierzy 4,54 metra długości, 1,78 metra szerokości oraz 1,41 metra wysokości i porusza się na 19-calowych felgach aluminiowych. Z przodu zastosowano w nim światła biksenonowe, natomiast z tyłu - LED-y.

Styl koncepcyjnego samochodu świetnie wpisuje się w całą gamę pojazdów niemieckiego producenta. Gotowe auto seryjne na bazie Jetty Coupe ma trafić na ulice w ciągu dwóch lat.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć VW Jetty Coupe. 

 

Zobacz także:
REKLAMA