Zdjęcia nowej Skody Fabii Kombi już są!

Oto premiera, na którą czeka większość przedstawicieli handlowych. Najpopularniejsze auto w Polsce w odmianie kombi oficjalnie. Witamy nową Skodę Fabię Kombi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzecia generacja Skody Fabii jest bardziej nowoczesna i bardziej młodzieżowa od poprzedniej. Czeszka ma bardziej dynamiczne linie i agresywny wygląd. Jednocześnie pozostaje niezbyt rzucającym się w oczy autkiem dla przedstawiciela handlowego, szczególnie w kolorze białym.

Do nowej Fabii wprowadzono technologię z aut wyższej klasy. Debiutuje tutaj system MirrorLink™ i SmartGate, umożliwiający połączenie ze smartfonem, bezkluczykowy dostęp KESSY, a także system miejskiego hamowania awaryjnego.

Skoda Fabia trzeciej generacji przytyła. Jest o 10 mm dłuższa i aż o 90 mm szersza. Obniżono ją natomiast o 31 mm w stosunku do poprzednika. Większe rozmiary auta przełożyły się na przestrzeń w kabinie, której jest teraz więcej. Bagażnik pomieści teraz 530 litrów, a po złożeniu kanapy do 1 395 litrów.

Nowa Skoda Fabia Kombi

Czeskie kombi jest teraz bardziej sprytne, a raczej clever. Zastosowano tutaj bowiem 17 rozwiązań "Simply Clever" m.in. regulowaną podwójną podłogę bagażnika, która dzieli ją na dwa poziomy, skrobaczkę do lodu, ukrytą przy wlewie paliwa, a także obowiązkową kamizelkę odblaskową w drzwiach kierowcy.

Osoby lubiące pić (oczywiście nie napoje alkoholowe) znajdą miejsce aż na 7 butelek - od 0,4 do 1,5 litrowych.

Nowa Fabia ma też dobrze się prowadzić. Oprócz zwiększonego rozstawu osi, po raz pierwszy seryjnie otrzyma system XDS+ (znany m.in. z Golfa GTI), czyli elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego, który zapobiega uślizgowi kół w zakrętach. Teoretycznie będzie można z gazem w podłodze połykać zakręty bez zbędnego stresu i poślizgu kół.

Pod maską nowej Fabii znajdziemy aż 6 silników. Moc silników benzynowych wynosi od 75 do 110 KM, a diesli od 75 do 105 KM. Dostępna będzie też skrzynia DSG. Skoda Fabia Kombi z 3-cylindrowym silnikiem 1.0 MPI ma ważyć zaledwie tonę.

Ciekawostką w nowej Fabii jest inteligenta klimatyzacja. Opcjonalna automatyczna Climatronic dostosowuje temperaturę i moc nawiewu w zależności od tego jak mocno świeci słońce i jaka temperatura panuje na zewnątrz.

Nowa Skoda Fabia Kombi w Europie dostępna będzie od stycznia 2015. roku. Ceny są jeszcze nieznane, przypuszczalnie za podstawową wersję trzeba będzie przygotować ok. 40 tys. zł.

Zobacz także:
REKLAMA