Ze szklanym dachem – nowe Megane CC

Renault, Megane, Megane CC
Renault Megane CC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Otwarte Megane uzupełnia sporą już rodzinę francuskiego kompakta. To kolejna odmiana nadwoziowa po pięcio- i trzydrzwiowym hatchbacku, kombi, vanach Scenicu i Grand Scenicu oraz sedanie Fluence. 

Auto w wyposażeniu standardowym otrzymało elektrycznie składany dach o powierzchni 0,47 metra kwadratowego, wykonany z przyciemnionego szkła. Wystarczy użyć przycisku, by w ciągu 21 sekund schował się on pod pokrywą bagażnika.

Megane CC mierzy 4485 mm długości, co oznacza, że od swojego poprzednika jest dłuższy o 130 mm. Za dwoma siedzeniami drugiego rzędu pomieści się bagaż o pojemności do 417 litrów, gdy pasażerowie podróżują z dachem nad głowami lub 211 litrów po jego złożeniu.

W przypadku nowej generacji otwartego Megane'a najważniejsze jest to, że jego nadwozie jest aż o 80% sztywniejsze w odniesieniu do karoserii poprzednika. Dzięki temu, auto ma zyskać na komforcie, bezpieczeństwie oraz na właściwościach jezdnych.

Na wyposażeniu nowego Renault znalazł się szklany windshot umieszczony za siedzeniami drugiego rzędu, minimalizujący zawirowania powietrza przy podróżowania z prędkościami wyższymi niż 90 km/h. Dodatkowo, jeśli autem jadą dwie osoby, do ich dyspozycji jest zdejmowany windshot, który może być zamontowany tuż za przednimi fotelami.

Pod maskę Megane CC może trafiać jeden trzech silników benzynowych do wyboru lub jeden z trzech turbodiesli. Moc tych pierwszych wynosi: 110, 130 (z turbodoładowaniem) i 140 koni mechanicznych, natomiast jednostki wysokoprężne rozwijają od 110 przez 130 do 160 koni mechanicznych.

Otwarty Megane jest pierwszym Renault, w którym zastosowano opcjonalną zautomatyzowaną przekładnię dwusprzęgłową o sześciu przełożeniach. Jest ona łączona ze 130-konnym silnikiem benzynowym lub 110-konnym turbodieslem. Reszta jednostek napędowych współpracuje z sześciostopniowymi przekładniami mechanicznymi. Jedynie 140-konny silnik ma do pary przekładnię bezstopniową.

Światowa premiera nowego Renault Megane CC będzie miała miejsce na targach motoryzacyjnych w Genewie, natomiast do sprzedaży auto trafi jesienią bieżącego roku.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA