Zenvo ST1 – 1104 konie mechaniczne z Danii

Prace nad tym modelem rozpoczęto w 2004 roku. W tym roku pierwszy egzemplarz wystartował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a jego start można obejrzeć na załączonym materiale wideo.

Zenvo ST1 napędza 7-litrowy silnik V8, wyposażony zarówno w turbinę jak i sprężarkę. Efekt tego to porażające 1104 konie mechaniczne, to o ponad 100 koni więcej niż w Veyronie! Przy 4500 obr/min dostępna jest maksymalna wartość momentu obrotowego - 1430 Nm. Moc i moment przenoszone są na tylko na tylne (!) koła poprzez 6-biegową skrzynię mechaniczną. Zenvo wyposażone jest w dyferencjał o ograniczonym uślizgu. Auto może być zasilane zarówno bezołowiową E98, jak i biopaliwem E85.

Mimo sportowego zacięcia, producent nie zapomniał o urządzeniach rozpieszczających podróżujących. Na pokładzie znajdzie się więc klimatyzacja, nawigacja i system DVD z ekranem 7,5 cala, kamera cofania i elektrycznie sterowane fotele.

Powstanie tylko 15 egzemplarzy ST1. Rozszyfrowaliśmy znaczenie tego symbolu. Literki ST nawiązują do sprężarki (supercharger) i turbiny (turbocharger), a cyfra 1 oznacza pierwszy model marki Zenvo.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i galerii zdjęć.

 

Zobacz również:
REKLAMA